IMG_3188Decebal Cricău a produs surpriza etapei. Hidromecanica Șugag a fost surprinsă de Cricău și a fost învinsă cu 1-0, grație golului marcat de  Prața.

Primă repriză anostă în care gazdele s-au apropiat timid de poarta șugăjenilor, iar Hidro Șugag a dominat steril, însă fără a arăta concentrare la finalizare. Stoica a trimis de două ori mult peste din lovitură liberă.  În minutul 45, Prața a deschis scorul după un corner de pe partea dreapta, executat excelent de Alex Culda.

Repriza secundă a fost în defavoarea grupării din Șugag, formație care pe lângă adversarul de pe teren a trebuit să înfrunte și vântul. Partea a doua a jocului de la Cricău s-a desfășurat doar la o poarta, iar Diaconu și Trăscăian au fost aproape de a marca.

Decebal Cricău: Flrea, Fărăgău, Prața, Berchi, Petrașcu, Petrușel, Iacșa, R. Cristea, Bradu, Cullda și Stanciu.

Rezerve: Negru, Bunea, Nicola.

Antrenor: Victor Clamba.

Hidro Șugag: Morariu – Posteiu, Pop, Păduraru, Gavriluță, Lazăr, Cristurean, Stoica, Domșa, Morea, Goangă.

Rezerve: Titianu, Trăscăian, Gagea, Mirca, Puia, Diaconu, Sufana.

Antrenor: Neluțu Budin.