Spring - Daia32Euro Șpring a remizat 1-1, pe propriul teren cu Dalia Sport Daia Română. Echipa pregătită de Fane Fogoroși putea pleca cu toate punctele de la Șpring, dar la fel și gazdele se puteau impune.

Primă repriză dominată categoric de Euro Șpring. Formația pregătită de Fane Fogoroși s-a mulțumit să se apere la 0-0, însă în minutul 44, Pîntia a deschis scorul cu un șut la colțul lung.

După pauză Dalia Sport Daia Română a ieșit mai motivată de la cabine și echipa lui Fane Fogoroși a început să preseze la poarta lui Cotîrlea. Mai întâi formația lui Fogoroși a trimis mingea în bara porții gazdelor, iar în minutul 57, Marius Coman a restabilit egalitatea din lovitură liberă de la 25 de metri. După golul egalizator, Halmagy a trimis mingea în bara porții apărate de Pojar, iar la poarta gazdelor Cotîrlea are o intervenție uluitoare.

Meciul s-a animat serios în partea secundă, cele două echipe făcând uitată prima parte modestă a jocului.

Euro Șpring: Cotîrlea – Mintean, Pantia, Gehl, Halmagy, Mihaiu, M. Popa, N. Popa, V. Popa, Marcu, G. Tănase.

Rezerve: Tecoanță, Grădinar, Dugulan, Oprișor.

Antrenor: Florin Berța.

Dalia Sport Daia Română: Pojar, Stoia, Pop, Cătălina, Hileagă, Cocoară, Contor, Birk, Coman, Brânză și Grigore.

Rezerve:  Al. Man, Cibu, V. Mureșan, Mihălțan, Cornea.

Antrenor: Fane Fogoroși.

Revenim cu mai multe fotografii în aproximativ 30 de minute.