FC Micesti - Hidromecanica Sugag78FC Micești a câștigat derby-ul cu Hidro Șugag, scor 3-0 diferența fiind făcută până la pauză. Șugagul nu a reușit să înscrie niciun gol la acest meci, echipa gazdă apărându-se exemplar. Liderul seriei a suferit primul eșec din acest sezon.

FC Micești a controlat prima repriză și a înscris de 3 ori prin Dobrescu (26), Pușcaș (34 – penalty) și Aldea (45).

min. 48: Lăcătuș a executat o lovitură liberă tăiată, mingea trecând prin centrul careului, iar apoi peste poartă!

min. 58: Stoica pătrunde în careu, șutează în plasa laterală! FC Micești se apără foarte bine

min. 65: Cristea iese din nou greșit pe o minge, însă colegii săi din defensivă îl ajută și resping balonul

min. 69: Stoica ratează o ocazie mare pentru Șugag, și vede galben pentru proteste

min. 72: Meci tensionat, Mura vede cartonașul galben pentru un fault, arbitrul divizionar Alexandru Vodă calmează spiritele

min. 75: Mura șutează de la marginea careului, Cristea respinge perfect balonul în corner

min. 83: Mirca excută o lovitură liberă de la marginea careului, Cristea respinge în corner

min. 84: Stoica șutează mult peste, terenul este înclinat spre poarta Miceștiului care nu a mai contat în atac în repriza secundă

min. 87: ocazie imensă pentru Hidro, Stoica reia pe lângă din centrul careului mic, nefiind incomodat de niciun adversar

min. 90: Herepean jr. scapă singur, însă trage în brațele portarului

min. 90+1: Mura prinde un cap puțin pe lângă poartă

min. 90+3: Cutean se desprinde de marcaj și îl lobează pe Cristea, însă balonul trece peste

Fluier final la Micești, echipa gazdă obține 3 puncte importante, aducând primul eșec al liderului.

FC Micești: 12. Cristea – 4. Topărceanu, 13. Popa, 2. A. Herepean, 5. D. Popa, 8. Baciu, 7. Dobrescu, 3. Pușcaș, 14. Aldea, 11. Bogdan, 9. I. Herepean. Rezerve: 1. Vârtei, 17. Scrobotă, 10. Ciuricu, 18. Moldovan, 15. Groza, 16. Dobra, 6. Drăgoiu. Antrenor Alexandru Aldea.

Hidro Șugag: 1. Morariu – 2. Gagea, 4. Cutean, 5. Mirca, 7. Lazăr, 9. Mura, 10. Șufană, 11. Stoica, 19. Trăscăian, 20. A. Lăcătuș, 21. M. Lăcătuș. Rezerve: 12. Titianu, 6. Gavriluță, 18. Cristurean, 8. Aloman, 16. Crețu, 14. Baciu, 13. Deoancă. Antrenor Dumitru Deoancă.