Meci spectacol la Ciugud, unde Inter a primit vizita formației FC Transalpina Șugag. Oaspeții s-au impus cu 7-1 (3-0), prin golurile marcate de Șufană (11), Puia (27), Cristurean (33), M. Domșa (50, 88), P. Lazăr (77, 80), respectiv H. Marian (72). Au fost multe alte ocazii și un meci atractiv, captivant, în care Șugagul a dominat întrecerea, revenind în plutonul fruntaș.

FC Transalpina Șugag și-a revenit din pasa proastă și a legat o nouă victorie, categorică, scor 7-1 (3-0), în deplasare la Inter Ciugud. Șugagul a arătat un apetit ofensiv ieșit din comun, marcând 3 goluri până la pauză, ratând și un penalty prin portarul Lazăr.

A doua repriză a fost mult mai spectaculoasă, Ciugudul ieșind la joc, ratând câteva ocazii importante, Lazăr intervenind foarte bine la Iuoraș, Mitea sau Negrea.

S-a terminat 7-1, iar Șugagul a egalat Viitorul Spicul Daia în clasament, ambele având 48 de puncte.