IMG_0778Hidromecanica Șugag s-a impus cu 5-1 în derby-ul cu FC Micești, formație ce a învins în tur cu 3-0. La pauză scorul a fost 1-0, iar în partea secundă elevii lui Radu Andone au mai marcat de trei ori.

În prima repriză Cristurean a deschis scorul în minutul 36, după mai multe ocazii ale gazdelor.  Puia a marcat pentru 2-0 după o neînțelegere între Benchea și Vârtei.

Avea să fie 3-0 când Morea l-a executat pe Vârtei, după care Sufana a făcut 4-0. Avea să fie 5-0 când Puia l-a învins din nou pe Vârtei.

Iulian Herepean a stabilit scorul final în minutul 88, când a profitat de o neînțelegere în defensiva gazdelor.

Hidromecanica Șugag: Morariu – Goangă, Morea, Posteiu, Stoica, Lăcătuș, Mirca, Cristurean, Pop, Puia,Neag.

Rezerve: Trăscăian, Gavriluță, Titianu și Șufana.

FC Micești: Vârtei – Popa, Baciu, Topârcean Benchea, Macaiu, Pușcaș I. Herepean, Drâmbărean, Ad. Herepean și Vozar.

Rezerve: Conțiu – Popa, Adam, Scrobota, Berchi.

Antrenor: George Aldea.