_DSC0489Hidro Șugag s-a impus cu 4-0 în disputa cu Independența Cut. Gruparea antrenată de Neluțu Budin și consiliată de Radu Andone a marcat de 4 ori în mitanul secund, după ce la pauză scorul a fost 0-0.

Primă repriză dominată de Hidro Șugag, însă gazdelor le-a lipsit golul în întâlnirea cu Independența Cut.

După pauză Domșa și Lazăr au marcat de câte două ori și au rezolvat ecuația jocului de la Șugag.

Hidro Șugag: Morariu – Pop, Puia, Trăscăian, Stoica, Cutean, A. Neag, Domșa, Lăcătuș, Morea, Goangă.

Rezerve: Titianu, Al. Posteiu, Sufana, Gavriluță, Cristurean, Lazăr, Mirca.

Antrenor: Neluțu Budin.

Independența Cut: Ciobanu – Selagea, Cotârlea, Cerghedean, Lumbar, Buliga, Ghihaiu, Albu, Neamțu, Mihaică și Faur.

Rezerve:  Mateiu, Ghenescu, Vlad, Galața, Harjoc, Petru, Mărginean.

Antrenor: Vasile Luțu.