Sugag - Beldiu86Hidromecanica Șugag s-a impus cu 8-0 (5-0, la pauză), la capătul unui meci în care nu s-a pus nici un minut problema echipei câștigătoare.

Deși venea cu orgoliul rănit în derby-ul cu Sportul Petrești, echipa antrenată de Neluțu Budin a tranșat meciul în 20 de minute, când gazdele conduceau cu 4-0 grație reușitelor semnate de Cristurean (minutele 8,10, 19) și Lazăr (min. 6).

După pauză Șugagul a redus din turație însă chiar și așa au mai marcat de trei ori. Lazăr a făcut 6-0 în minutul 65, Popa a punctat pentru 7-0, iar scorul final a fost stabilit de Diaconu în minutul 85.

Cu această victorie Hidro Șugag se menține la șase puncte de Sportul Petrești, iar etapa viitoare gruparea lui Budin va juca în deplasare la Decebal Cricău formație ce a cedat 0-9 cu Sportul Petrești.