Performanța Ighiu a disputat luni seară pe terenul sintetic de la Sibiu (Cutiuță) o nouă partidă amicală. Elevii lui Mihai Manea au întâlnit FC Hermannstadt II, grupare care gruparea din județul Alba a învins-o cu 2-0.

Scorul a fost deschis de Miroiu în minutul 12, atunci când fundașul echipei din Ighiu l-a surprins pe Voicilă cu un șut centrare, balonul oprindu-se în plasa porții, cu toată opoziția goalkeeper-ului sibian.

Până la pauză elevii lui Manea au trimis odată în bara transversală prin Potopea în urma unui corner.

În minutul 54, Silviu Turuș a făcut 2-0 pentru echipa lui Mihai Manea, iar până la final Performanța Ighiu a mai irosit câteva oportunități de a marca. Până la final divizionara terță a mai irosit câteva oportunități bune de a marca, însă bara transversală sa mai opus odată golului, iar inexactitatea la finalizare și-a spus și ea cuvântul.

Iată cele două distribuții:

FC Hermannstadt: Voicila, Bara, Popa, Bratu, Kamner, Bruslea, Barbu, Gaman, Ban, Giura si Moldovan.

Au mai evoluat: Dragusin, Maxim, Miuta, Gheorghiu, Gorfita, Iacob si Chirca.

Antrenor: Marian Mărgărit

Performanța Ighiu: D. Pop – Miroiu (Pandurii II Târgu Jiu), Ad. Potopea, I. Grozav, A. Mărginean – Oniche, Trifa – Circov, Fetița, M. Cristea – Seiwerth.

Au mai jucat: Zăvoi, Tineiu, Ciochină, Oară, S. Turuș, Coltor, Oprița.

Antrenor: Mihai Manea.