Unirea Alba Iulia a găzduit meciul din etapa a 3-a a Ligii Elitelor Under 17, pe Stadionul ”Cetate” II, în compania formației UTA ”Bătrâna Doamnă” Arad. Arădenii s-au impus cu 1-0 (0-0), singurul gol al partidei fiind marcat de Săbău (66). Astfel, uniriștii pregătiți de Adrian Lopăzan și-au întrerupt seria pozitivă, suferind primul eșec după un egal și o victorie în returul competiției.

Meci închis pe terenul secund al complexului ”Cetate” între Unirea Alba Iulia și UTA Arad. Fotbaliștii de ”elită” ai celor două formații s-au tatonat reciproc și duelul a rămas ”știrb”, fără prea multe ocazii și cu un ritm scăzut.

A fost 0-0 la pauză, iar echilibrul s-a rupt în minutul 66, când Sabău a profitat de o greșeală în defenisva „alb-negrilor” și a reluat spctaculos la colțul lung, punctând singura reușită a partidei.

Arădenii au mai avut câteva situații clare de gol, însă Petric a intervenit providențial în fața atacanților adverși și a limitat proporțiile scorului.

În următoarea etapă, Unirea Alba Iulia va juca în deplasare, la Centrul de Excelență Timișoara.