Industria Galda de Jos a cedat 0-2 în ultimul amical al acestei ierni. Elevii lui Paul Ciucă s-au prezentat onorabil, dar nu au reușit să marcheze.

Fostul jucător al echipei Metalurgistul Cugir, Adrian Cîrstean a adus victoria gazdelor, acesta a reușit să marcheze de două ori, câte un gol în fiecare repriză.

În prima repriză Cîrstean a marcat cu capul după o centrare de pe partea stângă. Tot Cîrstean a stabilit și scorul final în repriza secundă de la punctul cu var.

Romică David a ratat o ocazie bună de a marca în prima parte a jocului atunci când fostul golgheter de la Ighiu a ratat singur cu portarul Moldovan, acesta trimițând pe lângă poartă. În partea secundă doar portarul Moldovan a făcut ca Industria Galda de Jos să nu marcheze gol. Goalkeeper-ul sibienilor a parat excelent în fața lui Weiner din lovitură liberă, dar și în fața lui Silviu Mureșan.

Industria Galda de Jos: M. Iancău – Ola, Haiduc, I. Cioplântă, I. Boancă – Lupșan – G. Goronea, Costea, A. Cernea, Frențiu – R. David.

Au mai jucat: Weiner, Fl. Baghiu, P. Man, S. Mureșan, D. Mândroc.

Antrenor: Paul Ciucă