După 3 victorii și 20 de goluri marcate și niciunul primit, Industria Galda de Jos a cedat în primul amical din această iarnă, scor 2-3 (2-3), cu liderul Ligii a 4-a din Cluj, Universitatea Cluj-Napoca. Golurile echipei antrenate de Paul Ciucă au fost marcate de Romică David și Andrei Cernea, ambele în prima repriză. Golurile ”studenților” au fost marcate de Takacs.

Galda a suferit întâiul eșec din perioada de pregătire, în primu meci amical mai dificil, însă echipa lui Paul Ciucă a prestat un joc bun.

Romică David a deschis scorul aproape de jumătatea primei reprize, însă Takacs a întors rezultatul cu două goluri frumoase. La cabine s-a intrat cu egalitate pe tabelă, după ce Andrei Cernea a punctat din penalty în ultimul minut de joc al primei reprize.

Tot Clujul și-a mai adăugat o reușită în cont, gol care a consfințit soarta partidei, una spectaculasă, cu multe faze la ambele porți.

În formația clujeană a intrat și Flavius Budin, fotbalist cojudețean cu cei de la Industria Galda de Jos.