IMG_5945_1200x800Industria Galda de Jos a trecut de Sănătatea Cluj în turul secund al Cupei României, scor 3-1 (2-1), după ce clujenii au condus cu 1-0 până aproape de finalul primei reprize, moment în care elevii lui Paul Ciucă au reușit să întoarcă rezultatul decisiv în favoarea lor. Golurile au fost marcate de Frențiu (42), Cernea (44), Bodea (88), respectiv Ititesc (15).

Competiţia favorită a „viruşilor verzi” s-a terminat brusc după meciul cu Industria Galda de Jos, disputat miercuri la Cluj-Napoca, oaspeţii impunându-se cu 3-1.

Chiar dacă au avut un început de meci bun, clujenii s-au retras prea devreme, iar Paul Ciucă a dat tonul de pe bancă unei reveniri de senzație.

Frențiu a egalat din lovitură în min. 42, iar două minute mai târziu Cernea a adus Galda în avantaj.

Repriza secundă a fost dominată de Industria, care a mai reușit să puncteze pe final prin Cristi Bodea, după un contraatac.

Sănătatea: Filip – Bucur, Matei, Negru, Deneş – Vitan, Cristea, Dan Fl, Brie – Ititesc, Gaşpar. Rezerve: Todoran, Rus, Kis, Ceaca, Lupu, Bălătici, Nicula. Antrenor: Marius Semeniuc

Industria: Ştef – Cioplântă, Man M, Haiduc, Boancă – Frenţiu, Lupşan, Vonya, Bodea – Mureşan, Cernea. Rezerve: Iancău, Olar, Costea, Cîmpean, Bolos, Man P, Baghiu. Antrenor: Paul Ciucă