Cu începere de la ora 17.00, Industria Galda de Jos găzduiește întâlnirea cu satelitul prim-divizioanrei ACS Poi Timișoara, un duel care paote să readucă Galda pe primul loc în clasament. Cele două echipe vin după victorii, iar duelul se anunță unul interesant. Absport.ro vă oferă acest duel în format live-text.

După două jocuri externe, Industria revine în fața propiilor spectatori, într-un duel cu un adversar tânăr, dar dornic de afirmare.

R. David

Rezerve: 44. Iancău, 30. A. Man, 27. P. Man, 8. Weiner, 77. Cioară, 19. Savin, 33. Rodean. Antrenor Paul Ciucă.

Totic

Rezerve: 1. Trifon, 24. Andreici, 15. Iordache, 91. Dincă, 2. Harut. Antrenor Victor Collins.

Iată formatul live-text:

Galda Arena
2
Poli Timișoara II
0
1'
Fluier de start, Timișoara a avut prima minge
1'
În secunda 45, Mureșan a lovit bara laterală, după mai multe greșeli în apărarea adversă
10'
Oprea a ieșit de pe teren accidentat, fiind schimbat cu Andreici
16'
Jocul s-a liniștit, dar Galda are controlul
17'
Galben pentru Murariu
24'
Bîrnoi încearcă șutul de la distanță, dar mult pe lângă
28'
Același Bîrnoi trage, de această dată prinde poarta, dar direct în brațele lui Ștef, după o acțiune bună
33'
Cernea primește o minge bună în careu, trage din voleu, dar Murariu blochează și mingea ajunge în corner
36'
GOOOL, 1-0: Romică David inițiază o acțiune individuală, trece de câțiva adversari și șutează destul de moale, dar balonul se strecoară în poarta lui Contra
38'
Galben pentru Costea, care a șutat balonul după fluier
45'
pauză la Galda! 1-0, după reușita lui R. David
46'
Start în partea secundă
46'
Cioară intră în locul lui Baghiu
48'
Cioară trage din lovitură liberă puțin peste bară
49'
Ocazie imensă pentru Galda! Romică David trimite în fața porții, dar Cioară trage direct în Contra din 3 metri
56'
Silviu Mureșan centreză în fața porții, dar Cochințu îi suflă balonul lui R. David, care era aproape de dublă
57'
La faza cornerului, Lupșan a reluat cu capul puțin peste vinclu
60'
Romică David face un meci bun, scapă singur în stânga, pasează în centru, dar Silviu Mureșan trage din prima peste
61'
GOOOL, 2-0: Cioară primește singur în centrul careului, trage, dar mingea sa îl lovește pe Filip și intră în poartă!
62'
Cartonaș galben pentru Cochințu
64'
Dincă intră în locul lui Murariu
67'
P. Man intră în locul lui Vonya
69'
A. Man l-a înlocuit pe Costea
72'
Bară pentru Poli: Pădurariu trage excelent de la distanță, dar Ștef se întinde și respinge balonul în aut de margine
72'
Rodean intră în locul lui Mureșan
76'
Bîrnoi șutează plasat de la marginea careului, dar Ștef reține
79'
Totic vede cartonașul galben, după un fault dur asupra lui Boancă!
85'
După o greșeală în defensiva adversă, Rodean trage pe lângă cu poarta goală
87'
Cernea șutează frumos de la marginea careului, dar Contra se întinde și respinge în corner