După două înfrângeri la rând, Industria Galda de Jos revine pe teren propriu, însă va avea parte de un nou meci de foc, contra echipei CSM Școlar Reșița, singura care mai poate emite pretenții la promovare, aflându-se la 4 puncte în spatele liderului Ripensia Timișoara. În cazul unui rezultat pozitiv al elevilor lui Paul Ciucă, ”Ripi” poate deschide șampania, fiind matematic promovată în Liga a 3-a. Una peste alta, Industria Galda de Jos își dorește un meci bun la despărțirea de fani în actualul sezon!

Banatul i-a dat bătăi de cap lui Paul Ciucă în ultimele două confruntări, fiind învins de CSM Lugoj și Ripenisa Timișoara. Astpz, tot din Banat vine adversarul Industriei, CSM Școlar Reșița jucându-și ultima șansă la promovare.

Mureșan

Rezerve: 44. Iancău, 14.Costea, 9. Baghiu, 11. R. David, 6. Puha, 7. Cioară, 30. A. Man . Antrenor Paul Ciucă.

Himcinschi

Rezerve: 93. Iepure, 19. Săndescu, 30. Costachi, 4. Negrei, 10. Keita, 17. Negoescu, 99. Poiană. Antrenor Leontin Doană.

Iată live-text:

Galda Arena
0
CSM Reșița
1
1'
Start de meci! Galda a avut prima minge
6'
Frențiu execută înselător un corner, dar Zimmermann este pe fază și coate balonul de sub bară!
14'
Fabian Himcinschi preia în careu, șutează, mingea este blocată de Lupșan, iar oaspeții cer penalty pentru un presupus henț, dar jocul este lăsat liber
21'
Meci închis la Galda, fără ocazii
24'
Frențiu bate o lovitură liberă de la 25 de metri lateral stânga, dar balonul ajunge direct în brațele portarului Reșiței
40'
Lovitură liberă de la marginea careului, Liuba trage direct în zid!
41'
Fabian Himcinschi este înlocuit cu Souleymane Keita
45'
Cernea execută o lovitură liberă, Frențiu deviază cu capul pe spate, dar Zimmermann reține
45'
Pauză la Galda, 0-0, după o primă repriză ștearsă!
46'
S-a reluat duelul
47'
Început bun pentru Industria, Frențiu pătrunde în careu, scoate în spate, iar Goronea reia puțin peste
47'
Reșițenii greșesc repunerea, iar Savin trge bine, mingea trece puțin pe lângă vinclu
52'
galben penttru Rodean
55'
Poiană intră în locul lui Costescu
60'
Săndescu intră în locul lui Muselin
62'
Săndescu centrează bine la bara a 2-a, iar Breșneni reia din careul mic peste
64'
Liuba pătrunde frumos în careu, încearcă șutul, dar Lupșan intervine salvator și respinge în corner
65'
Cernea îi lasă locul în teren lui Costea
68'
Ocazie mare pentru Reșița: Liuba reia moale, iar Haiduc pune capul și respinge mingea ,care intra în poartă!