industria-galda-de-jos-gloria-lunca-teuz-cermei30După succesul răsunător din prima etapă, 3-1 pe terenul echipei Cetate Deva, Industria Galda de Jos va avea astăzi, de la ora 17.00, parte de primul duel în fața propriilor spectoatori din actualul sezon al Ligii a 3-a. Adversara Industriei este Gloria Lunca Teuz Cermei, nou-promovată din județul Arad, care în prima etapă a câștigat contra celor de la Nuova Mamma Mia Becicherecu Mic, scor 2-1. Partida va fi transmisă în format live-text.

Mureșan

Rezerve: 44. Iancău, 8. Cîmpean, 17. Goronea, 9. Baghiu, 16. Fulea, 19. O. Oniga, 27. P. Man. Antrenor Paul Ciucă.

Bulza

Rezerve: 11. Vereș, 21. Gurban, 19. Purece, 10. Sălăjan, 5. Moraru, 13. Popa, 7. Brîndușe. Antrenor Mircea Aslău.

Galda Arena
Industria Galda de Jos
0
Gloria Lunca Teuz Cermei
1
1'
Start de Joc!
2'
Frențiu scapă singur spre poartă, dar în lateral și centrarea acestuia este prinsă de Rusu
3'
Diarra centrează pericolus pe lung, dar Ștef reține fără emoții
4'
Cernea trage la poartă, dar Rusu prinde balonul
9'
Bodea driblează doi adversari, pătrunde în careu și trage, dar Rusu intervine excelent! Mingea ajunge la Mureșan, însă acesta ete deposedat excelent în momentul șutului! Ocazie mare la poarta arădenilor
11'
Frentiu trage cu stangul putin pe langa
15'
Diarra reia cu capul din careul micputin pe langa,
24'
Ocazie imensa pentru Galda! Cernea centreaza din lovitura libera, Haiduc reia cu capul excelent, dar Rusu respinge cu un plonjon senzational
28'
Varga vede cartonașul galben
33'
Diarra șutează din întoarcere peste poartă
35'
Coșa trage din prima pe spate, dar peste poarta lui Ștef
41'
Bodea centrează din lovitură liberă, mingea este respinsă până la Olar, iar acesta trage moale din marginea careului în brațele lui Rusu
42'
Ocazie mare la poarta lui Ștef! Bulza pune un cap excelent, dar mingea se scurge pe lângă bară
45'
pauză la Galda! 0-0
46'
start în repriza secundă!
46'
Ștef îi lasă locul în poartă lui Iancău, titularul fiind răcit
46'
GOOOL, 0-1În secunda 55 a părții secunde, Aldan centrează în careu, iar Coșa reia imparabil cu capul în poarta nou-intratului Iancău
53'
Goronea intră în locul lui Cernea
55'
Nistor trage puțin pe lângă din lateral, la firul ierbii
58'
Bodea deviază pentru Goronea, acest ascapă singur, dar trage fără forță în brațele lui Rusu
61'
Frențiu trage din lovitură liberă, mingea plutește spre vinclu, dar Rusu scoate din joben un plonjon de zile mari și respinge
70'
Baghiu intră în locul lui Olar
71'
Baghiu centrează pe lung, Bodea interceptează, dar Rusu îi închide colțul! Corner pentru Galda
73'
Frențiu îi lasă locul în teren lui Cîmpean
76'
Nistor vede cartonașul galben
81'
Gurban intră în locul lui Bulza
83'
O nouă ratare monumentală pentru Galda! Bodea șutează din centrarea lui Baghiu, dar Rusu respinge excelent