IMG_3013Industria Galda de Jos a pierdut derby-ul cu Luceafărul Oradea. Vizitatorii au tranșat partida încă din prima repriză când au punctat de două ori.

Primă repriză spectaculoasă reușită de cele două formații s-au întrecut în ratări spectaculoase. La poarta lui Iancău, Arnăutu și compania i-au dat de lucru goalkeeper-ului gazdelor.

În minutul 4, Arnăutu deschide scorul, după o eroare în defensiva gazdelor, atacantu orădenilor îl lobează pe Iancău, portar ce ieșise în întâmpinarea balonului.

Avea să fie 1-1 în minutul 28, Cernea îl servește excelent pe Flaviu Baghiu, acesta îndeplinește o simplă formalitate în fața porții goale.  Bucuria gazdelor nu a durat mult, la doar două minute deoarece Salif Nogo a profitat de o bâlbâială în tabăra gazdelor.

Repriza secundă a găsit-o mai periculpasă pe Luceafărul formație ce a atacat în valuri la poarta lui Iancău, goalkeeper ce a avu intervenții bune.  În minutul 90, oaspeții stabilesc scorul final după o minge deviată de un apărător al gazdelor pest Iancău.

Industria Galda de Jos

Echipa: Iancău Vasile, Olar George, Haiduc Claudiu, Man Maxim, Boancă Ioan, Frenciu Răzvan, Lupșan Daniel, Vonya Cristian, Bodea Cristian, Baghiu Flaviu, Cernea Andrei
Rezerve: Ștef Cătălin, Câmpean Alin, Ivașcu Cătălin, Cioplântă Ionuț, Kilin Cristian, Mureșan Silviu, Lungu Raul
Antrenor: Paul Ciucă

Luceafărul Oradea

Echipa: Pap Eduard, Radu Alexandru, Nogo  Salif, Balea Adrian, Balla Istvan, Roșu Constantin, Arnăutu Nicolae, Drăgan Flaviu, Hlinca Ionuț, Țegle Alin, Feher Marius
Rezerve: Goia Alin, Bactak Sergiu, Floruț Alin, Chiș Paul, Popa Mădălin, Ban și Spucan.
Antrenor: Dobai Dan