industria-galda-de-jos-nuova-mamma-mia-becicherecu-mic26În cea de a 4-a etapă din iga a 3-a, Industria Galda de Js va evolua pe teren propriu contra formației Nuova Mama Mia Becicherecu Mic. Duelul va avea lc pe Galda Arena, cu începere de la ora 17.00. Elevii lui Paul Ciucă vor căuta să se răzbune pe timișeni, după ce aceștia i-au eliminat din turul a 3-lea al Cupei României, scor 3-2, cu un gol marcat în ultimele secunde ale partidei din Timișoara. Meciul se anunță unul interesant, iar Absport.ro vă oferă partida în format live text.

Industria Galda de Jos se regăsește cu moralul ridicat, după ce a câștigat derby-ul de Alba contra Unirii Alba Iulia, scor 2-0. Și echipa vizitatoare se află pe cai mari, după ce a reușit să câștige primul meci al sezonului în etapa precedentă, 3-0 cu Millenium Giarmata.

Mureșan

Rezerve: 44. Iancu, 8. Cîmpean, 88. Vonya, 16. Fulea, 14. Boloș, 77. A. Costea, Baghiu. Antrenor Paul Ciucă.

Sturz

Rezerve: 13. Culda, 9. Matiș, 11. Ciobanu, 15. Ponce, 20. Croitoru. Antrenor Cosmin Stan.

Iată desfășurarea live-text:

Galda Arena
Industria Galda de Jos
3
Nuova Mamma Mia Becicherecu Mic
2
1'
Becicherecu a avut prima minge din meci
5'
Toma trage de la distanță, dar mult pe lângă poartă
10'
După un corner mingea ajunge la Toma, iar acesta reia la colțul scurt, însă în brațele lui Ștef
11'
Bodea centrează înspre lung, Cernea reia cu capul, dar un fundaș respinge de pe linia porții
12'
Mureșan intră într-o contră cu Filip, iar jucătorul arădean se resimte și cere schimbare
15'
Goronea trage de la aproximativ 20 de metri, mingea merge bine spre vinclu, dar Ciui respinge în corner
18'
Ciobanu intră în locul accidentatului Filip
24'
Frențiu șutează după o schemă din lovitură liberă, dar mult pe lângă
29'
Goool, 1-0: Lupşan profita de o neintelegere in defensiva adversa si impinge mingea cu capul in poarta goala
31'
GOOOL, 2-0: Frențiu scapă singur cu Ciui și îl lobează pe acesta
32'
cartonaș roșu pentru Aquino, după un gest nesportiv
38'
Dublă ocazie pentru Becicherecu! Radu trage din lovitură liberă la colțul lung, Ștef respinge, dar mingea ajunge la Zurbagiu care lovește balonul cu capul și mingea trece puțin peste
42'
Dumiter protejează excelent dintre Boancă și Haiduc, se întoarce cu fața spre poartă și trage, dar Ștef reține
45'
Boancă centrează în careu, Frențiu preia pe piept și reia din voleu, dar pe direcția lui Ciui, care reține
45'
Radu trage din lovitură liberă peste zid, dar în brațele lui Ștef
46'
final de primă repriză!
46'
start în repriza secundă!
46'
Ponce intră în locul lui Pricop
49'
Bodea scapă singur cu Ciui, dar își prelungește balonul și portarul advers reține
53'
GOOOL, 2-1: Ponce marchează după o greșeală în defensiva adversă
56'
Mureșan îi lasă locul în teren lui Baghiu
57'
GOOOL, 2-2: Radu execută excelent o lovitură liberă de la marginea careului direct în vinclu
61'
Goronea execută un corner, mingea traversează un buchet de jucători, iar Cernea reia cu capul spre poarta goală, dar mult peste
62'
Cernea îi lasă locul în teren lui Cîmpean
66'
Frenșiu centrează din corner, Cîmpean reia pe spate, dar mingea trece peste poartă
73'
Olar centrează bine în careu, dar Cîmpean nu își calculează pașii și reia prea repede cu capul peste
78'
Lupșan vede cartonașul galben
79'
Bodea scapă singur, intră în unghi și trage la colțul scurt, dar Ciui respinge în corner