industria-gada-de-jos-ripensia-timisoara43Industria Galda de Jos își dorește să depășească seria proastă pe care o traversează, cu doar un punct în 3 meciuri, însă trupa lui Paul Ciucă are parte de o misiune extrem de dificilă, pe teren propriu cu Ripensia Timișoara. Cele două combatante se află la egalitate de puncte, iar o victorie ar aduce preluarea locului al 3-lea și apropierea de Național Sebiș și CSM Școlar Reșita, primele două clasate. Duelul poate fi urmărit în format live-text pe Absport.ro.

Ambele echipe își doresc victoria pentru a rămane în plasa liderului, semn că duelul va fi unul puternic și echilibrat.

Cîmpean

Rezerve: 44. Iancău, 16. Fulea, 23. Boloș, 1. Mureșan, 77. Cioară, 19. Oniga, 27. Costea. Antrenor Paul Ciucă.

Mdiaye

Rezerve: 1. Rădulescu, 8. Mânecan, 30. Francescu, 17. Luca, 18. Olărescu, 24. Vasiliu, 14. Filip. Antrenor Remus Steop.

Iată formatul live-text:

Galda Arena
Industria Galda de Jos
2
Ripensia Timișoara
2
1'
Start de meci!
1'
GOOOL, 1-0: În secunda 40, Bodea centrează în careu, iar Gakos scapă balonul printre mâini
10'
Cernea trage peste dupa o frumoasa actiune
13'
Popa primeste in dreapta, patrunde in centru si suteazs, dar mingea se opreste in bara laterala
13'
Bodea trage din lovitura libera, dar Gakos retine cu emotii
15'
Ripensia bate rapid o lovitura libera, gazdele sunt surprinse, iar Golda scapa singur cu Stef, insa acesta respinge excelent
17'
O noua ocazie uriasa pentru Ripi! Mediop scapa singur cu Stef, il lobeaza pe acesta, dar Cioplanta respinge de pe linia portii
22'
Goronea trage frumos la coltul lung dar Gakos are un reflex salutar
24'
GOOOL, 1-1: Mediop profită de o greșeală a lui Olar, scapă singur cu Ștef și șutează cu sete sub bară
33'
Bodea scapă singur cu Gakos, șutează, dar Gakos reține, însă scapă din nou balonul, a 3-a greșeală în acest meci
40'
Bâlbâială în careul Industriei după un corner, Hecsko reia din pivotare puțin pe lângă
42'
Pasă excelentă a lui Cîmpean pentru Baghiu, acesta trece de un adversar din preluare, însă șutul acestuia trece puțin peste
44'
Mediop trage de la distanță, dar în brațele lui Ștef
45'
Pauză la Galda! 1-1 după primele 45 de minute
46'
start în repriza secundă!
50'
Briciu vede cartonașul galben după un fault asupra lui Cîmpean
51'
Mediop trage bine de la marginea careului, dar Ștef respinge cu dificultate
52'
Cartonaș galben pentru Vonya după ce a oprit un contraatac
52'
Dublă schimbare la Galda, Mureșan și Costea intră în locul lui Cîmpean și Baghiu
53'
Bodea îl deschide excelent pe Goronea, acesta scapă singur, dar trage slab și Gakos reține
54'
Boloș intră în locul Vonya
56'
Mureșan scapă singur cu Gakos, trece de acesta, dar portarul Ripensiei intervine excelent, îi fură balonul și atacantul Industriei vede cartonașul galben pe motiv de fault imprudent
60'
Zaluschi pătrunde în careu, șutează, dar Ștef respinge în corner
63'
Cernea furnizează un șut-centrare, mingea traversează spațiul porții, iar Bodea ratează de puțin intercepția
65'
GOOOL, 1-2: Golda se demarcă excelent la colțul scurt și reușește să împingă în poarta centrarea lui Toma
67'
cartonaș galben pentru Ungureanu după ce a șutat în minge după fluierul arbitrului
75'
Briciu încearcă șutul de la distanță, dar mult pe lângă
77'
Semeniuc primește în dreapta, își potrivește balonul și trage, dar puțin pe lângă
85'
Cioară intră în locul lui Bodea
86'
GOOOL, 2-2: Cerne egalează după ce este deschis excelent de Costea
87'
Mânecan intră în locul Ștreangă
88'
Semeniuc primește cartonașul galben după ce l-a oprit pe Cioară care plecase pe contratac
89'
Costea recuperează excelent, pleacă spre poartă și centrează excelent, dar Mureșan reia lamentabil peste poartă din poziție bună
90'
Francescu intră în locul lui Zaluschi
92'
Meci nebun! Golda scapă singur cu Ștef, dar portarul Industriei apărră incredibil șutul acestuia