IMG_4732Industria Galda de Jos a câștigat cu 3-2, partida amicală contra celor de la Metalurgistul Cugir. La pauză scorul a fost 1-1, iar în partea secundă s-au mai marcat trei goluri.

Scorul a fost deschis de Radu Adrian. Atacantul venit de la Cisnădie l-a învins pe Ștef cu un șut din interiorul careului.  Scorul pauzei a fost stabilit de Cristi Bodea, acesta a îndeplinit o simplă formalitate după ce Cernea l-a servit ideal.

După pauză Metalurgistul Cugir a preluat conducerea prin Marinoiu (minutul 52), acesta a tras de la aproximativ 25 de metri, iar portarul Ștef a respins în poartă. Silviu Mureșan a restabilit egalitatea, iar pe final Alin Câmpean a făcut 3-2 pentru gruparea din Galda de Jos.

Industria Galda de Jos: Căt. Ștef – Olar, P. Man, Haiduc, Căt. Ivașcu, Cioplântă, Frențiu, Cr. Bodea, Cernea, S. Mureșan și Fl. Bghiu.

Au mai jucat: Câmpean, Al. Man, Cioară, Al. Costeaș i Oniga.

Antrenor: Paul Ciucă.

Metalurgistul Cugir: D. Popescu – Toriște, Negrescu, Miroiu, Maftei, Tăban, Ov. Vezan, Covaciu, Cocină, L.Itu, A. Radu

Au mai intrat: Vlase, Iovănescu, Marinoiu, Udrea, Cioban, Vâjdea, Florea.