Inter Ciugud - ASC Pianu36ASC Pianu s-a impus la Ciugud cu 4-1 (1-1, la pauză), la capătul unui meci în care formația pregătită de Adrian Fușle-Țana a dominat. Dorel Grecu, Diaconu și Stelea au marcat pentru oaspeti, în vreme ce Adrian Păcurar a punctat pentru echipa pregătită de Adrian Bicheși.

ASC Pianu a legat pentru prima dată în acest sezon două victorii consecutive și pare pregătită de derby-ul cu Mureșul Vințu de Jos de săptămâna viitoare.

La Ciugud echipa lui Fușle-Țana s-a dezlănțuit după pauză când au marcat de trei ori, prin Grecu, Diaconu și Stelea. Dorel Grecu a înscris cu un șut la colțul lung, în vreme ce Diaconu a făcut 1-3 cu o scăriță superbă după ce a scăpat singur cu Mureșan. Scorul final a fost stabilit de Stelea.

Inter Ciugud: Mureșan – I. Bran, Andreica, Șuvaina, D. Mărginean – Miclea, I.Gherman, S. Bran, C. Dănilă, Păcurar și Ghib.

Rezerve: Bicheși, Gh. Bran, R. Damian, D. Ursu, R. Nicula

Antrenor: Adrian Bicheși

ASC Pianu 2013: Cocârcă – R. Poescu, A. Popescu, Ad. Dragoș, A. Mărginean, Neag, Stelea, I.Bărculeț, Diaconu, D. Grecu, Al. Sîrbu.

Rezerve: R. Alexandru, Cl. Furdui, V. Constantin, D. Miheț, Cr. Mărginean, M. Șulumberchian.

Antrenor: Adrian Fușle-Țana.