lin-mg13Disputată la o zi distanță față de debutul etapei cu numărul nouă din Liga 4-a, partida desfășurată astăzi la Ciugud i-a opus pe ”interiștii” locali și pe dăienii de la Dalia, echipe desparțite doar de trei puncte în clasament. Dacă Inter Ciugud a câștigat în deplasarea de la Săsciori și rămâne o echipă incomodă pe teren propriu, în schimb Dalia Sport Daia Română n-a mai simțit gustul victoriei de patru etape. Aflate totuși la poli opuși, prin prisma evoluțiilor de până acum, ambele echipe s-au luptat sportiv pentru adjudecarea punctelor puse în joc. Inter Ciugud a câștigat disputa cu scorul de 2-1, adâncind și mai mult ”criza” rezultatelor de la Dalia.

Inter Ciugud și Dalia Sport Daia  2-1. Iuoraș a înscris pentru trei puncte nesperate. La pauză a fost 1-1.

Meciul disputat astăzi la Ciugud a fost unul echilibrat și destul de puțin animat, semn că punctele puse în joc au fost extrem de importante pentru ambele combatante. După un început de joc prudent pentru cele două echipe, oaspeții au fost cei care au dezgheațat tabela de marcaj în minutul 43,prin atacantul Brânză, care a înscris pentru 1-0. Nemulțumite de cum au decurs lucrurile, gazdele forțează tot mai mult poarta oaspeților și Coman reușește egalarea în ultimul minut al primei reprize. Scorul la pauză a fost de 1-1.
În a doua repriză,gazdele au pus stăpânire pe joc, iar presiunea tot mai accentuată asupra porții lui Pojar a fost concretizată în gol. Iuoraș, proaspăt intrat pe teren, a închis tabela în minutul 90, când a înscris pentru 2-1. Golul său a adus cele trei puncte nesperate pentru gazde.