inter-ciugud-cil-blaj45Inter Ciugud și CIL Blaj au remizat spectaculos, scor 2-2 (1-1) în cea de a 3-a etapă a Ligii a 4-a. Golurile au fost marcate de A. Păcurar (13, acesta a ratat și un penlaty în min. 71), I. Gherman (80 – penalty), respectiv Văidean (40) și Voicu (65). Meciul a fost unul intens, cu multe ocazii, în special în prima repriză, când Blajul a ratat din toate pozițiile, lovind și bara la o fază.

Inter Ciugud și-a revenit după înfrângerea de la Viitorul Spicul Daia și a făcut un meci bun pe teren propriu contra puternicei echipe CIL Blaj. Formația din ”Mica Romă” s-a jucat cu ocaziile în prima repriză, iar acest lucru i-a costat pe blăjeni două puncte.

Putea fi și mai rău, Ciugudul ratând un penalty în min. 70 prin A. Păcurar, ce a tras pe lângă. Blajul a alergat după toate punctele, dar fără să amenințe serios poarta lui Bicheși în ultimele momente ale partidei.