Unirea - LPS Bihorul 9Unirea Alba Iulia a pierdut categoric jocul cu LPS Bihorul Oradea, la juniori B, Liga Elitelor. Vizitatorii au închis meciul încă din prima repriză, când uniriștii au încasat patru goluri.

Elevii lui Vasile Ursu s-au prezentat lamentabil în disputa de pe propriul teren cu LPS Bihorul Oradea. Orădenii au marcat în prima repriză aproape la fiecare șut pe spațiul porții.

În repriza secundă la scorul 0-5, elevii lui Vasile Ursu au beneficiat de o lovitură de la 11 metri, transformată de Duma.

Oaspeții au marcat pentru 2-6, iar Andrei David a redus imediat din handicap, marcând cu un șut frumos la colțul lung.

Scorul final avea să fie 2-7, iar elevii lui Vasile Ursu au fost inexistenți pe teren.

Unirea Alba Iulia a jucat cu: Lazăr – Zsighiond, Davidaș, Cordoș, Duma, Văsuț, A. David, Mândrean și Negrea.

Rezerve: Petric, Adam, Oprean,  Palfi, Almășan, Bota, Mihaiu.

Antrenor: Vasile Ursu