juniori-c-metalurgistul2După două victorii consecutive, juniorii C ai Metalurgistului Cugir s-au înclinat în fața antepenultimei clasate Viitorul Aiud. Cugirenii s-au văzut învinși cu 3-4 la capătul unui meci nebun cu multe răsturnări de situații.

Oaspeții deschid scorul în minutul 17 prin Koble, care obține un penalty pe care tot el îl ratează, trimițând balonul în stâlpul porții, dar aiudeanul are șansă, mingea s-a întors la el și l-a învins pe goalkeeper-ul cugirenilor.

După opt minute de joc, gazdele restabilesc egalitatea prin Tivată, acesta a fost servit ideal în careu de către Ilin, îndeplinind o simplă formalitate.

În mitanul secund amfitrionii ies la atac și mai mult, iar Buruiană are șansa golului de 2-1 în bocanc, dar mingea centrată de acesta a lovit transversala.

Elevii lui Florin Ursu reușesc să mai înscrie de două ori prin același Koble care îl lobează pe goalkeeper-ul gazdelor, avea să fie 3-1 când Hoca a înscris cu un șut din 10 metri, după o pasă filtrantă a lui Darius Avram.

Șase minute mai târziu, gazdele își reamintesc că sunt echipa mai valoroasă și reușesc să restabilească egalitatea la 3.  În minutul 59 Lakatos centrează din flancul stâng, iar nefiricitul Pojar înscrie ăn propria poartă. Golul de 3-3 a fost înscris de Sabău, însă ultimul cuvânt l-a avut de spus Toma. Acesta a marcat golul victoriei pentru aiudeni în minutul 68.

În urma acestui eșec cugirenii rămân pe poziția a treia a clasamentului, la patru lungimi de locul secund.

Cei doi tehnicieni au folosit următoarele distribuții:

Metalurgistul Cugir (antrenor : Traian Avram) : Daniel Mihai – Marius Greuruș,Alin Beju,  Răzvan Voicu, Marian Buruiană,Toader Tivadă, Mădălin Sabău, Ioan Bradea, Cristian Ilin, Marius Lakatoș, Bogdan Mărginean.
Rezerve:Adrian Moldovan, Bogdan Dragoțel, Claudiu Ignat.
ACS Viitorul Aiud (antrenor:Florin Ursu): Marian Pitea – Sebastian Koble, Marius Șuteu, Răzvan Petry, Robert Pojar, Darius Avram, Vasile Ungureanu, Antonio Toma, Lazăr Zoltan, Iosif Hoca ,Tudor Ștefan.
Rezerve: Antonio Schiau, Șandor Ioo.
TEXT: Nicu Marta și Sorin Giurcă