Juniorii E ai CSO Cugir au încheiat sezonul 2016-2017 rezervat Campionatului Județean de Juniori E cu o victorie categorică. Vineri, în ultima etapă din play-out, amfitrionii s-au impus pe teren propriu în fața „lanternei roșii” a seriei, Industria Galda de Jos, cu scorul de 8-1 (5-1).

Gazdele au rezolvat soarta meciului și implicit a punctelor puse în joc, încă din prima repriză, elevii lui Traian Avram dominând întreg meciul profitând de cadourile oferite de apărarea găldeană. Aceștia au înscris nu mai puțin de 5 goluri în prima repriză prin reușitele semnate de Sergiu Mitea, hattrick (1, 2, 20) și dubla lui Sebastian Olcean (16, 18) , jucător care își va desăvârși hattrick-ul în min. 28 al celei de-a doua reprize de joc.

Până la final „albaștrii” au mai punctat de două ori prin Philip Pahone, jucătorul trecându-și în cont o dublă (32 și 44).

Golul de onoare al oaspețiilor a fost marcat de Horațiu Lazăr (18).

În urma acestei victorii, CSO Cugir va încheia sezonul pe locul 4 cu un număr total de 17 puncte la un punct doar de locul 3.

Industria Galda de Jos va încheia sezonul pe ultimul loc, vizitatorii având în cont nu mai puțin de 9 înfrângeri stagionale, din tot atâtea partide disputate, și cu un golveraj de 7 goluri date – 73 primite.

Echipele de start :

CSO Cugir (Avram Traian): Alexandru Toruște – Bogdan Macarei , Alexandru Băluțiu , Cosmin Ileasă , Sebastian Olcean , Robert Bucătariu , Sergiu Mitea , Robert Popa , Cristian Szabo ,  Bogdan Avram , Philip Pahone, Darius Druțulescu.

C.S. Industria Galda de Jos (Liviu Scrob): Răzvan Cutean – Raul Mignea , Alexandru Jurcan , Luca Vereș , David Bănoi , Mihai Toma , Horațiu Lazăr , Raul Sunzuiană.

Articol + foto: Sorin Giurcă