unirea - u cj rep35Unirea Alba Iulia a cedat 2-4 partida din Liga Elitelor, contra formației Universitatea Cluj. Gruparea pregătită de Vasile Ursu a condus cu 2-0, însă a cedat în partea secundă.

Unirea Alba Iulia a început în forță meciul cu Universitatea Cluj. Echipa pregătită de Vasile Ursu a deschis scorul în minutul 8 prin David. Gazdele și-au „dublat” avantajul două minute mai târziu prin Mândroc.

Scorul pauzei a fost stabilit de Berci în minutul 28, însă ambele echipe ar mai fi putut să modifice tabela de marcaj în prima parte a jocului.

Repriza secundă a fost una catastrofală pentru Unirea Alba Iulia, gruparea din Cetatea Marii Uniri a încasat trei goluri fără să izbutească să mai marcheze.

Iată cele două distribuții:

Unirea Alba Iulia: 1 Varga – 14 Cordoș, 7 Voinea, 13 Adam, 33 Duma, 18 Stan, 10 Davidaș, 20 Văsuț, 2 Negrea, 22 Mândroc, 9 David

Rezerve: 12 Petric – 19 Palfi, 3 Zsigmond, 26 Mândrean, 23 Lupea, 16 Almășan, 17 Oprea

Antrenor: Vasile Ursu

”U” Cluj: 33 Tudose – 22 Pop, 5 Chindriș, 11 Pintea, 23 Beudean, 6 Pașca, 7 Costea, 26 Berci, 9 Pop, 10 Morunțan, 8 Oltean

Rezerve: 1 Dragomir – 17 Uțu, 24 Vescan, 18 Potcoavă, 20 Benko, 4 Dan

Antrenor: Vasile Nacea