industria-galda-de-jos-millenium-giarmata36Astăzi, de la ora 15.00, Galda Arena găzduiește duelul din etapa a 5-a dintre Industria Galda de Jos și Miilenium Giarmata. Cu doar două puncte obținute în actualul sezon, timișenii vin în Alba după un rezultat favorabil, însă Galda dorește să profite de adversarul mai facil și să se apropie de liderul Național Sebiș. Partida poate fi urmărită în format live-text pe Absport.ro.

Cu mai multe probleme de efectiv, Paul Ciucă va încerca și astăzi, să găsească rețeta de succes pentru a aduce a 4-a victorie în dreptul echipei sale, chiar dacă duelul cu Giarmata se anunță unul dificil.

Mureșan

Rezerve: 44. Iancău, 8. Cîmpean, 77. Cioară, 16. Fulea, 27. Costea, 11. Cernea, 88. Vonya. Antrenor Paul Ciucă.

Olariu

Rezerve: 1. Kalanyos, 94. Domșa, 8. M. Olariu, 6. Popa, 27. Ghighilicea, 18. Petri, 5. Leucă. Antrenor Răzvan Leucă.

Iată formatul live-text:

Galda Arena
Industria Galda de Jos
3
Millenium Giarmata
1
1'
Start de meci pe Galda Arena
8'
prima ocazie a meciului. Frențiu trage de la marginea careului, dar mingea este deviată în corner
13'
Goool, 1-0: Boanca centreaza in careu, Muresan deviaza pe spate, balonul ajunge la Bodea, iar acesta suteaza im vinclu
15'
Artimon este avertizat
22'
Mureșan reia spectaculos pe spate o centrare venită de la Bodea, dar puțin pe lângă
27'
Maghici încearcă șutul de la distanță, dar mult peste
28'
Dublă ocazie pentru Galda: Frențiu reia în blocaj, Mureșan luftează, mingea este recentrată în careu, iar Mureșan reia cu capul puțin pe lângă
30'
Acțiune frumoasă a Industriei: Mureșan pivotează excelent , îi scoate pe șut lui Bodea, dar acesta îi pasează lui Boloș aflat în poziție centrală și șutul acestuia trece puțin pe lângă
33'
Ocazie mare pentru Galda: Olar centrează în careu, Bodea apare la finalizare, dar lovitura acestuia cu capul trece paralel cu poarta
36'
Boancă centrează înșelător, dar Rusu este la post și respinge în corner
45'
Goronea trage de la marginea careului, dar Rusu respinge în corner
45'
Pauză la Galda! Industria conduce cu 1-0
46'
start în mitanul secund
48'
GOOOL, 1-1: Galda se relaxeză, Călin este angajat în adâncime și scapă singur cu Ștef, pe care îl învinge cu ușurință
52'
Giarmate prinde curaj și este tot mai prezentă în jumătatea Industriei
55'
Bodea centrează în fața porții, dar Rusu iese excelent și reține
57'
Corlățeanu trage, dar pe centrul porții
58'
GOOOL, 2-1: Rusu iese rău pe o centrare, Frențiu preia pe piept și lobează balonul în poarta goală
60'
Cernea intră în locul lui Boloș
63'
Trifu trage în brațele lui Ștef
65'
Ghighilicea intră în locul lui Corlățeanu
65'
Vonya îl schimbă pe Frențiu
66'
nou intratul Ghighilicea are o acțiune bună, finalizată cu șut în brațele lui Ștef
69'
Stoica reia cu capul puțin pe lângă bară
69'
Mureșan îi lasă locul în teren lui Cîmpean
70'
Codrea este schimbat cu Popa
76'
Trifu șutează din lovitură liberă peste
76'
Lupșan este schimbat cu Costea
78'
Bodea scoate din joc doi adversari printr-o fentă, dar trage în blocajul lui Rusu
78'
dublă schimbare la Giarmata: au ieșit Mahgici și Călin, au intrat Domșa și M. Olariu