img_6281LPS Sebeș a obținut o victorie importantă în campionatul juniorilor republicani A. Elevii lui Doru Oancea au învins cu 3-1 (1-0, la pauză) ASU Poli Timișoara și au reușit să-și treacă o nouă victorie în cont.

Prima repriză a fost controlată aproape în totalitate de către LPS Sebeș. Elevii antrenați de Doru Oancea și-au creat multiple ocazii de a marca, însă au izbutit să trimită balonul în plasa porții o singură dată prin Oltean, acesta a înscris cu capul după o centrare venită de pe partea stângă.

În repriza secundă gazdele au început mai modesc, iar acest lucru le-a permis vizitatorilor să restabilească egalitatea. Muj a înscris în minutul 56, restabilind egalitatea.

În minutul 67, Reti își aduce echipa în avantaj, acesta a tras din careu, iar Imbrescu a comis-o scăpând balonul în poartă.

În minutul 75, Oltean realizează dubla cu o nouă lovitură de cap, fază la care goalkeeper-ul gazdelor ar fi putut ieși pe centrare.