Soimii Ciumbrud-National Radesti29Meci nebun la Ciumbrud, unde formația locală Șoimii a trecut cu 6-5 (2-3 la pauză) de Național Rădești, o echipă puternică a Seriei a 2-a din Liga a 5-a. Centralul Alin Câmpean (fotbalist la Industria Galda de Jos) a acordat 4 penalty-uri, câte două pentru fiecare formație. Șoimii Ciumbrud a fost condusă la pauză cu 2-3, însă a revenit în a doua repriză și a întors rezultatul.

Partida a fost plină de ambiții, cu mulți spectatori și ambiții pe teren. Șoimii a realizat a doua victorie din acest sezon, după ce a controlat partida și a revenit în a doua repriză, fiind conduși la pauză cu 2-3.

Oliviu Oltean de la Ciumbrud și Cătălin Guia de la Rădești au marcat câte 4 goluri în această partidă.

Pentru Șoimii au marcat Oltean (4, 66, 54, 72), Bucur (21) și Hetea (58), iar golurile Rădeștiului au fost înscrise de Guia (6, 37, 39, 65) și Marc (75).