14102636_10206837158591373_5840078935301883007_nMetalul Aiud și Sportul Livezile s-au duelat duminică dimineață într-o partidă amicală. Întâlnirea dintre cele două combatante. În prima repriză scorul a fost 3-1 pentru elevii antrenați de Lucian Iepure, iar până la final ambele formații au mai marcat câte un gol.

Eduart Botaș a deschis scorul pentru Metalul Aiud, iar Florin Mardale a făcut  2-0. Radu Andone a redus din handicap, iar Marius Todea a stabilit scorul pauzei.

În mitanul secund Silea a făcut 4-1, iar Muscă a stabilit scorul final învingându-l pe Rareș Gânscă.

Metalul Aiud: Gânscă – Bedelean, B. Szekeley, Fl. Mardale, Bozdoc – M. Groza, I. Andrea, L. Duma, Milășan, L. Silea, Ed. Botaș.

Au mai jucat: Todea, Botezan, Bic, Ov. Botaș, B. Moldovan

Antrenor: Lucian Iepure.