metalurgistul-cugir-acs-fotbal-comuna-recea35Astăzi, cu începere de la ora 15.00, Metalurgistul Cugir va întâlni în cea de a 7-a etapă a Ligii a 3-a ACS Fotbal Comuna Recea, într-un duel care se anunță plin de ambiție și dorință de succes din partea ambelor tabere. Partida va fi tratata în format live-text, însă și live-video, transmisia urmând să înceapă aproape de debutul partidei.

3
15'
Meci frumos la Cugir însă lipsit de ocazii de poartă
16'
Cocină este angajat printre fundași de Stoianof, dar fanionul se ridică și atacu Cugurului este oprit spre indignarea spectatorilor
18'
Ocazie mare pentru Cugir! Taracskozi și Bota se invită reciproc la un balon, Cocină este pe fază, interceptează, dar trage în Bota
27'
Itu execută un corner de pe stânga, Cocină deviază, dar fundașii adverși resping
28'
GOOOL, 0-1: Recea prinde pe o contră tăioasă echipa gazdă, iar Ster este servit în centrul careului mic, acesta descizând scorul
29'
Cartonaș galben pentru Lucian Itu
32'
Ocazie mare: Tăban centrează în careu, iar Itu reia cu capul din plonjon, înă Bota are o intervenție de zile mari și trimite în corner
33'
GOOOL, 1-1: Covaciu egalează din lovitură de la 11 metri
34'
Penalty pentru Cugir!!! Stoianof cade în careu după un duel cu Gherman iar centralul arată punctul cu Var
38'
GOOOL, 1-2: Giurgiu profită de o greșeală în defensiva adversă și înscrie
40'
GOOOL, 2-2: Itu este găsit excelent în careu de Tăban, acest înscriind în poarta lui Bota
43'
meciul este întrerupt de aproximativ două minute, după ce Mădălin Popa s-a accidentat la centrul terenului!
45'
Finao de primă repriză, 2-2 la Cugir
46'
Cugir a schimbat pe Daniel Popa cu Ionuț Tătar,
46'
Taraczokozi este schimbat cu Pașca
47'
Stoianof trage din întoarcere la colțul scurt, dar mingea lovește plasa laterală
54'
GOOOOL, 3-2: Fază demențială sub Drăgana! un doi Itu-Stoianof, căpitanul Cugirului îl vede pe kung pe Cocină, acesta șutează cu sete în vinclu
59'
Cugirul presează excelent în terenul advers, Recea nu poate să construiască
64'
Ocazie la poarta lui Vlase, o minge tăiată din lovitură liberă traversează careul, fără ca cineva să o atingă
70'
Meciul s-a liniștit, Cugirul se apără bine
73'
Schimbare la Cugir! Iese Itu și intră Marinoiu
77'
Asăujan îi lasă locul în teren lui Cuc
80'
Dublă ocazie pentru Recea: Ghinde reia cu capul din 3 metri, Vlase respinge în față, mingea îi revine jucătorului maramureșean, acesta șutează cu piciorul lângă bară, dar Vlase respinge din nou
85'
schimbare la Recea: Intră Lang și iese Săbăduș
87'
Negrescu intră în locul lui Bactăr, accidentat
88'
Varodi scapă spre poarta lui Bota, trage de la marginea careului, dar puțin pe lângă
88'
Iovănescu este cel care îl înlocuiește Stoianof
90'
Lovitură liberă de la marginea careului pentru Recea, urmează pericol la poarta lui Vlase
90'
Tăban vede cartonașul galben
91'
GOOOL, 3-3: Ster marchează senzațional din lovitură liberă!
93'
Ster vede cartonașul galben abia după două minute după ce a marcat, acesta scoțându-și tricoul