Cu începere de la ora 17.00, Metalurgistul Cugir primește vizita liderului FC Hermannstadt, în derby-ul primelor două locuri din Seria a 5-a, a Ligii a 3-a. Toată suflarea cugireană așteaptă acest duel, cu toate că echipa gazdă a precizat că meciul nu este unul special, însă pozițiile și parcursul combatantelor în acest sezon fac ca meciul să arate cu adevărat precum un derby. Duelul poate fi urmărit în direct pe Absport.ro.

Zi de sărbătoare în Cugir, unde echipa favorită Metalurgisul dă piept cu cea mai bună formație din această serie, principal candidată la promovarea în eșalonul secund.

Din cauza unor probleme tehnice nu a pornit transmisia, dar meciul poate fi urmărit în format live-text!

Stoianof

Rezerve: 1. Ciubotariu, 18. Cioban, 9. Codrea, 17. Udrea, 14. Iovănescu, 19. Marinoiu, 11. Varodi. Antrenor Călin Moldovan.

Cîrstean

Rezerve: 22. Voicilă, 31. Bratu, 10. Neacșa, 18. Chifu, 21. Moldovan, 14. Fotescu, 8. Bratima. Antrenor Eugen Beza.

Iată live-text:

Cugir Arena
0
1
1'
A început meciul! Tribunele aproape pline la Cugir
7'
meci închis la Cugir, fără ocazii, cu o luptă acerbă la centrul terenului
9'
corner pentru Cugir, după un contraatac al lui Șaucă și o centrare a lui Bold
9'
Ocazie pentru Cugir! L. Tudor aproape de deschiderea scorului, acesta a reluat cu capul pe lângă din centrarea lui Șuteu
10'
Itu bate o lovitură de la mare distanță, mingea prinde efect, iar Moldovan respinge în corner
18'
o nouă șansă pentru Cugireni, Mădălin Popa prinde un șut din interiorul careului, dar direct pe H. Moldovan
23'
Bold este schimbat cu Marinoiu după o accidentare
24'
Pîrvulescu șutează peste, după un corner
31'
Răvan Dîlbea încearcă șutul de la distanță, dar mingea trece mult peste
32'
Itu aproape de golul campionatului! Acesta a tras din terenul propriu, dar H. Moldovan a respins cu un ultime efort în corner
44'
cartonaș galben pentru Stoianof
45'
pauză la Cugir! Metalurgistul a dominat prima repriză
46'
Stoianof a fost schimbat cu juniorul Udrea
47'
cartonaș galben pentru Piko
53'
Necșulescu a scăpat singur cu Vlase, l-a lobat pe Vlase, însă mingea a trecut peste
59'
Mădălin Popa șutează de la marginea careului, balonul este deviat și trece puțin pe lângă bară!
59'
Petrescu îi lasă locul în teren lui Neacșa
69'
Tăban șutează, mingea este deviată de Șuteu și reținută în doi timpi de H. Moldovan
70'
cea mai mare ocazie pentru Sibiu: Neacșa șutează de la aproximativ 25 de metri, dar Vlase respinge
70'
la faza următoare, Dîlbea a ratat singur cu VLase, acesta reluând cu capul puțin pe lângă, din poziție favorabilă
72'
un nou șut al lui Dîlbea, peste poartă!
76'
Tudor a tras milimetric pe lângă poartă, după o fază frumoasă a Cugirului, la care Șuteu a fost blocat în centrul careului
77'
Necșulescu este schimbat cu Fotescu
82'
Udrea este schimbat cu Iovănescu
84'
Itu trage din lovitură liberă, direct pe poartă de la mare distanță, dar în brațele lui H. Moldovan