DSC_0252Derby amical la Cugir. Echipa pregătită de Călin Moldovan a remizat 1-1  în disputa amicală cu Industria Galda de Jos. Preoteasa a marcat în minutul 62 pentru cugireni, în vreme ce Lupșan a restabilit egalitatea după un corner executat de Frențiu.

Primă repriză apatică făcută de cele două formații, dar cu un ușor plus pentru Metalurgistul Cugir. Itu l-a pus la grea încercare pe Ștef.

În partea secundă au venit și golurile la ambele porți. Mai întâi Cocină îl servește pe G. Preoteasa, iar acesta îl execută pe Iancău. În minutul 86 gruparea antrenată de Paul Ciucă a restabilit egalitatea prin Lupșan. Acesta a înscris după un corner bătut de Frențiu.

Metalurgistul Cugir: Vlase – L. Itu, Cocină, Gombar, Tăban, Heroiu, Toriște, Maftei, Radu Adrian, G. Preoteasa, Covaciu.

Au mai jucat: Iovănescu, Marincău, Nasta, Preoteasa II, Udrea, Popa, Pop, Popescu și Horvat.

Antrenor: Călin Moldovan

Industria Galda de Jos: Ștef – Olar, Cioplântă, Al. Man, Maxim, Boancă, P. Man, Voicu, Costea, Cioară, Baghiu, A. Câmpean

Au mai jucat: Iancău, Voinea, Cernea, Frențiu, Haiduc, S. Mureșan, Lupșan, Căt. Ivașcu

Antrenor: Paul Ciucă