Metalurgsitul Cugir - Nuova Mamma Mia Becicherecu Mic61Metalurgistul Cugir a izbutit o victorie muncită, pe teren propriu contra fotbaliștilor de la Nuova Mamma Mia Becicherecu Mic, scor 2-0 (0-0) prin dubla reușită de Preda, fotbalist intrat pe teren în minutul 68. Acesta a marcat în minutule 78 și 89 aducând 3 puncte prețioase sub Drăgana, Cugirul ajungând la cota 34 în clasament.

Absport.ro vă oferă faze, goluri și alte evenimente în timp real, iar tot ceea ce trebuie să faceți este să reîmprospătați pagina (refresh) la un interval de circa 5 minute.

GOOOL! 2-0, min. 89: Cugirul inițiază un contraatac, Șuteu îi pasează lui Cîrtean, iar acesta centrează pentru Preda, iar mijlocașul realizează dubla

Min. 87: Chelaru vede cartonașul galben

Min. 85: Preda îi oferă o pasă bună lui Bold, însă acesta centrează prea puternic din poziție favorabilă

Min. 84: Telescu vede cartonașul galben

GOOOL! 1-0, min. 78: Preda șutează din buza careului după o minge respinsă din corner! Balonul trece pe sub Culda!

Min. 75: Cîrstean preia un balon la marginea careului, se întoarce și trage, dar Culda reține

Min. 72: Ș. Radu primește cartonașul galben pentru un fault la centrul terenului

Min. 60: Letan vede primul cartonaș galben al meciului

Min. 56: Letan reia pe spate o minge venită din corner, însă acesta a luat o decizie neinspirată balonul fiindu-i destinat lui Iovu

Min. 53: centrare în careul timișenilor, însă Itu faultează în atac în opinia arbitrului

Min. 47: Cîrstean reia cu capul spre poartă, însă mingea trece pe lângă

Min. 46: Start în repriza secundă! Călin Moldovan forțtează victoria și a făcut o dublă schimbare, trimițându-i în teren pe Cîrstean și Șuteu în locul lui I. Radu și Piko

Prima parte a meciului a fost controlată totalitar de Metalurgistul, care s-a aflat mai mereu în preajma careului advers, însă fără prea mari ocazii la poarta lui Culda, cu excepția aceleia punctate în dreptul lui Iovu care a fost foarte aproape de a dezmorți tabela de pe arena cugireană, însă Luță a respins excelent de pe linia porții.

Final de repriză!

Min. 44: Negruț trage în urma unui corner, însă Itu respinge excelent de la colțul curt

Min. 41: Ardelean este schimbat cu Jichici la oaspeți

Min. 29: Iovu este deschis excelent în adâncime de Itu, acesta scapă singur cu Culda, şutul său este respins în primă fază, apoi trage cu boltă spre poarta dar Luţă respinge cu un ultim efort de pe linia porţii, gazdele cerând eronat gol

Min. 19: Itu centrează din prima în centrul careului mic însă Culda reţine

Min. 11: Negruţ şutează în blocajul lui Piko

Min. 7: Necşulescu pătrunde excelent în centru însă şutează puţin pe lângă de la marginea careului

Min. 4: Chelaru centrează în careu însă oaspeții resping

Metalurgistul Cugir: 1. Tiut – 89. Bold, 3. Letan, 4. Ș. Radu, 19. Huțanu, 6. Chelaru, 23. Necșulescu, 8. Itu, 5. Piko, 7. Iovu, 11. I. Radu. Rezerve: 91. Dragotă, 29. Preda, 13. Petricău, 17. Goronea, 10. Cîrstean, 15. Neagu, 20. Șuteu. Antrenor Călin Moldovan.

Nuova Mamma Mia Becicherecu Mic: 13. Culda – 1. Telescu, 2. Mărginean, 5. Muscă, 6. Oancia, 7. Niță, 9. Bârză, 11. Silaghi, 17. Ardelean, 18. Negruț, 35. Luță. Rezerve: 12. Miklos, 4. Baban, 10. Centea, 25. Jichici, 94. Tăbăcaru, 96. Filip. Antrenor Cosmin Stan

După o pregătire de iarnă foarte bună, Metalurgistul Cugir își dorește să înceapă campionatul exact așa cum l-a terminat, cu 3 puncte puse la adăpost în clasament, însă adversarul care va poposi astăzi sub Drăgana nu este unul facil.

În tur, în prima etapă din tur Metalurgistul s-a impus cu 5-2 după golurile marcate de Chelaru – dublă, Necșulescu și I. Radu – dublă.