IMG_4142Mureșul Vințu de Jos și Performanța Ighiu s-au duelat sâmbătă dimineață pe staidonul din Vințu de Jos. La pauză scorul a fost 0-0, iar după pauză Bratima a înscris un gol superb, lasându-l fără replică pe Miklos.

În prima repriză ambele formații au irosit ocazii de a marca, însă scorul a fost 0-0, cei doi portari Coman (Mureșul Vințu de Jos) și Călin Tiuț (Performanța) achitându-se cu brio de sarcini.

În repriza secundă Ionuț Bratima a deschis scorul cu un șut superb de la peste 20 de metri, lăsându-l fără replică pe Miklos. Până la final Ighiul mai irosește o oportunitate de a marca după ce Dulap s-a ciocnit de un coechipier.

Până la final portarul Cobliș s-a evidențiat în poarta vințenilor, având două intervenții salutare.

Mureșul Vințu de Jos: Al. Coman – D. Morea, Preda, Dulap, I. Tătar – Apetri, Bratima, Popa, S. Iacșa, F. Morar și Stoianof.

Au mai jucat: Cobliș, Rus, D. Ianc, Javla, Samoilă, Tat, Culda, D. Mărginean.

Antrenor: Ștefan Fogoroși

Performanța Ighiu: Tiuț – Bold, Mintaș, Ov. Turuș, Cherecheș – Boldea, Keita,Poiană,Făgărășanu, F.Himinschi și R. David.

Au mai jucat: Miklos, Cornea, Vlădia, Toma, Fetița, Circov, Szekeley

Antrenor: Adorian Himcinschi