Performanța Ighiu va întâlni astăzi, de la ora 17.00, pe teren propriu, una dintre cele mai puternice formații din Liga a 3-a, Cetate Deva. Este un meci de foc pe terenul comunal din Ighiu, o partidă în care elevii lui Mihai Manea își doresc prima victorie di nactualul retur, iar devenii vor încerca să nu piardă contactul cu plutonul fruntaș. Partida poate fi urmărită în format live-text pe Absport.ro.

În ziua ”păcălelilor” două echipe se luptă pentru toate cele 3 puncte, pe arena comunală din Ighiu. Fără victorie în 4 meciuri, Performanța caută să spargă gheața, deși va întâlni un adversar foarte puternic, care are în componență 5 foști fotbaliști ai adversarului de astăzi.

Seiwerth

Rezerve: 12. Pop, 27. Oara, 23. Ioniche, 77. Cristea, 8. Turuș, 17. Ciorchină, 97. Păcurar. Antrenor Mihai Manea.

Tecsi

Rezerve: 1. Raț, 14. Petresc, 2. Jude, 4. Doboș, 11. Blănaru, 8. Boldea, 18. Lupu. Antrenor Viorel Tănase.

Iată desfășurarea live-text:

Stadion Comunal Ighiu
1
Cetate Deva
0
1'
Start de meci! Ighiul are prima minge din această partidă
3'
Cornea centrează în careu, dar Potopea respinge excelent
6'
Seiwert scapă singur în stânga, pătrunde în careu și trage, dar Bdea respinge în corner de la colțul scurt
6'
Tineiu reia mult peste după respingerea din corner
9'
Stoenac trage pe lângă de la mrginea careului
11'
Vastag trage în cros, Bloj vine pe scurt, dar lovește defectuos balonul - peste
14'
Circov trage de la distanță, dar direct în brațele lui Bodea
20'
Salif iese accidentat si intra Petresc
22'
Fetița reia cu capul peste după un corner
26'
Cartonas galben pentru Stoenac in urma protestelor
28'
Stoenac trage pe langa din lovitura libera
38'
Ocazie pentru Deva: Bloj centreaza de pe dreapta, iar Tecsi reia cu capul insa Zavoi intervine excelent
38'
N'Doye trage cu latul putin peste
45'
Făgărășanu scapă singur în lateral și încearcă să centreze în fața porții, dar Zăvoi intervine excelent!
46'
Start în repriza secundă
47'
Stoenac încearcă din nou șutul, dar mult pe lângă
55'
Potopea vede cartonașul galben după o intervenție dură
56'
Bloj vede cartonașul galben după un fault asupra lui Circov, care a lansat un contraatac
57'
Ocazie mare pentru Ighiu: Acțiune frumoasă cu un triunghi de pase, iar Circov trage de la marginea careului puțin pe lângă