Performanța Ighiu - Hermannstadt68Performanța Ighiu a remizat 1-1, în ultima partidă amicală disputată în acest an. Elevii lui Adorian Himcinschi au întâlnit FC Hermannstadt, formație pregătită de Jean Gavrilă.

În prima repriză gazdele au avut câteva oportunități de a marca prin Romică David, însă portarul Zăvoi s-a opus. Scorul a fost deschis în repriza secundă de Romică David, în minutul 68, în vreme ce Hermannstadt a egalat prin Zeivhert. Acesta a profitat de un balon respins de Baba și l-a lobat pe goalkeeper-ul Ighiului.

„Am folosit toți jucătorii avuți la dispoziție, a fost un antrenament reușit, ne-am făcut antrenamentul. Urmează vacanță pentru băieți”, a declarat Adorian Himcinschi, antrenor principal Performanța Ighiu.

Ighiul se va reuni pe 14 ianuarie când elevii lui Himcinschi vor efectua vizita medicală.

Iată cele două distribuții:

Performanța Ighiu: Baba – Bocșa (Cuprirom Abrud), Ov. Turuș, H. Marian, Toma, Filip, Negură, Bălaș, Giurgiu, S. Turuș, David

Rezerve: Potopea, Rodean, Cornea, Moga, Oniche, Bărculeț.

Antrenor: Adorian Himcinschi

FC Hermannstadt: Zăvoi – Criștiu, Ghenescu, Macrea (cpt.), Hila, Greavu, Trohin, Osogo, Mărginean, Flaic, Tineiu

Rezerve: Purcariu – Simion, Zeihvert, Bâgu, Nistor, Rodean, Câmpean, Avram.

Antrenor: Jean Gavrilă