performanta-ighiu-gloria-lunca-teuz-cermei58Performanța Ighiu va avea parte astăzi, cu începere de la ora 15.00, pe Arena Galda, de un meci dificil, contra unei nou-promovate – Gloria Lunca Teuz Cermei, formație din județul Arad, care a contabilizat 3 succese în cele 5 etape din Liga a 3-a. Meciul reprezintă debutul pe bancă a lui Vasile Ursu și o nouă eră la Ighiu, după doi ani de mandat a lui Adorian Himcinschi, antrenor ce a fost demis în urma înfrângerii de la Deva.

Absport.ro va ține la curent cu tot ceea ce se întâmplă la acest duel, tratând meciu în format live-text.

R. David

Rezerve: 12. Mikloș, 99. Himcinschi, 77. Făgărășanu, 25. Szekely, 8. Oțoiu. Antrenor Vasile Ursu.

Bulza

Rezerve: 11. Vereț-Șipoș, 10. Sălăjan, 7. Brîndușe, 19. Purece, 21. Moraru, 13. Popa .Antrenor Mircea Aslău.

Galda Arena
Performanta Ighiu
2
Gloria Lunca Teuz Cermei
2
1'
Ighiu a avut prima minge din meci!
4'
Început cu frâna de mână, cu o ușoară dominare teritorială a Ighiului
9'
Aslan trage de la distanță, Tiut reține în doi timpi cu emoții
10'
GOOOL, 0-1: Diarra deschide scorul cu un șut de la distanță, care l-a surprins pe Tiut
19'
Nistor șutează de la mare distanță și mult peste
24'
Primul sut spre poarta oaspetilor. Keita trage de la marginea careului peste poarta
25'
Actiune frumoasa a Ighiului! David ii paseaza lui Keita, acesta scoate in spate cu calcaiul pentru Circov, iar acesta trage din prima peste
27'
Romica David "croseteaza" 3 adversari, patrunde in careu, dar suteaza pe langa
27'
Romică David scapă singur cu Rusu, dar trage în acesta, mingea este respinsă la Circov, iar acesta șutează peste
29'
Ighiul a început să dea drumu la joc, iar Keita a reluat puțin peste centrarea lui Poiană
32'
Aldan reușește să se desprindă din marcaj, scapă singu cu Tiut, dar este incomodat de O. Turuș și trage mult peste din poziție bună
35'
cartonaș galben pentru George Toma
36'
După un cotraatac, Vlădia centrează bine în careu, Keita reia cu capul, dar pe lângă
40'
GOOOL, 1-1: Keita pătrunde excelent în careu, trage la colțul lung, Rusu respinge excelent, dar Romică David este pe fază și împinge mingea cu vârful în poartă!
45'
GOOOL, 2-1: Vlădia stă foarte bine în teren, mingea ajunge la el la marginea careului, iar acesta prinde un trasor de zile mari, iar mingea deviată ajunge în poarta lui Rusu
46'
start în repriza secundă!
46'
Romică David cade în careu după un contract cu Ali, dar centralul partidei îi arată cartonașul galben pentru simulare
51'
ocazie mare pentru Cermei! Varga deviază cu capul din corner, puțin pe lângă bară
53'
Penlty pentru Cermei, după un contact în careu între Toma și Bulza!
53'
GOOOL, 2-2: Nistor egalează din penalty
57'
Toma îi lasă locul în teren lui Făgărășanu! Vlădia este mutat în centrul defensivei
63'
Boldea îi scoate mingea la marginea careului lui Vlădia, acesta trage bine, dar Rusu boxează
68'
Vereș-Șipoș intră în locul lui Varga
73'
Ighiul cere penalty de două ori în aceeași fază, prima dată cornea cade în acreu la o centrare a lui Gîț, iar apoi Circov centrează și mingea îl lovește în braț pe un adversar
75'
Nistor reia ccu capul o centrare, iar Tiut respinge de sub bară în corner
77'
Circov șutează dintr-o respingere, Rusu scapă balonul printre picioare, dar îl reține pe linia porții!
78'
Petrache vede cartonașul galben după un fault asupra lui Romică David
81'
Gîț centrează bine în careu, iar Keita reia defectuos pe lângă
86'
Diarra iese și intră A. Popa
87'
R. David înscrie la colțul lung, dar tușierul ridică steagul pentru o eventuală poziție de ofsaid