Performanta Ighiu - Minerul Motru74După o pirmă repriză stearpă, fără goluri, Performanța Ighiu s-a dezlănțuit în repriza secundă și a marcat de 4 ori, toate golurile fiind trecute în dreptul lui Romică David (47, 80, 88, 89). Astfel, Performanța Ighiu s-a impus în fața Minerului Motru cu 4-0, iar elevii lui Adorian Himcinschi au adunat 38 de puncte în clasament, în etapa următoare urmând să joace tot pe teren propriu cu CS Ineu.

Absport.ro vă ține la curent cu tot ceea ce se întâmplă la partida de pe ”Cetate”, tratând duelul dintre Ighiu și Motru în format LIVE-TEXT. Tot ceea ce trebuie să faceți este să reîmprospătați pagina la un interval de timp scurt.

min. 90+1: R. David scapă din nou singur dar trage în Gorun

GolGOOOL 4-0, min. 89: Romică David realizează careul, după ce a scăpat din nou singur, oaspeții sunt groghi!

GolGOOOL 3-0, min. 88: Bărculeț scapă singur spre poarta lui Gorun, însă dă dovadă de altruism și îi pasează lui Romică David, iar atacantul îndeplinește o simplă formalitate realizând tripla!

schimbaremin. 82: Buda intră în locul lui Rodean

GolGOOOL 2-0, min. 80: Oara îi pasează decisiv lui Romică David, acesta reia faza de la primul gol, pătrunde în careu și trage pe jos în dreapta lui Gorun

schimbaremin. 79: dublă schimbare la oaspeți, au ieșit de pe teren Pruteanu și Dinu și au intrat Naniu și Dudav

min. 76: Moga scapă singur spre poartă, dar își prelungește balonul, iar portarul Motrului respinge în corner

schimbaremin. 76: schimbare la oaspeți, Iancu intră în locul lui Nueleanu

Cartonas_galben_micmin. 74: cartonaș galben pentru Nicolof pentru simulare

min. 71: Degringoladă în apărarea Ighiului, Nicolof șutează de la 12 metri puțin pe lângă stâlpul stâng al porții lui Bodea

schimbaremin. 66: Oara intră în locul lui S. Turuș

schimbaremin. 62: Bărculeț intră în locul lui Ghiunghiuș

min. 59: Meciul s-a domolit după golul Ighiului și a revenit la tempo-ul din prima repriză, Performanța preferând un joc de posesie

min. 49: Fetița trage de la distanță puțin pe lângă

GolGOOOL 1-0, min. 47: R. David este deschis excelent de Fetița între doi adversari, iar golgheterul Ighiului scapă singur și îl execută pe portarul Motrului!

schimbaremin. 46: Negură îi lasă locul în teren lui Moga. A început repriza secundă!

Pauză pe Cetate! Meci cu ritm scăzut cu ocazii puține la cele două porți, oaspeții fiind interesați de apărare în mod special!

Cartonas_galben_micmin. 44: Dinu primește cartonaș galben după un fault asupra lui Oniche

min. 42: Negură îl deschide excelent pe Ghiunghiuș în stânga, acesta pătrunde în careu, dar centrează în zona în care nu era niciun coechipier

min. 40: dublă ocazie la poarta lui Gorun, S. Turuș trage din lovitură liberă, mingea mușcă terenul în fața porții, goalkeeper-ul respinge, iar Negură reia nemarcat, însă același Gorun are un reflex de zile mari

min. 37: Ghighilicea este scăpat din marcaj, pătrunde pe plancul drept, dar trage mult peste din marginea terenului

min. 35: Negură centrează din lovitură liberă, S. TUruș reia bine spre poartă, dar în fața mingii se interpune un fundaș care deviază în corner

cornermin. 28: în urma cornerului mingea ajunge la Potopea, dar acesta reia pe spate mult peste

min. 27: Rodean pătrunde excelent în careu, centrează în fața porții, dar fundașii adverși resping în corner

Cartonas_galben_micmin. 26: Negură vede cartonașul galben pentru proteste

min. 25: S. Turuș recuperează un balon la marginea careului advers, însă acesta îi pasează lui R. David aflat în ofsaid

min. 18: Drăgan îl driblează bine pe Cornea, dar centrează defectuos.

min. 15: Romică David scoate o lovitură liberă la circa 25 de metri lateral dreapta. Negură execută bine, motrenii resping și faza rămâne fără rezultat.

cornermin. 8: Oaspeții au prima lovitură de colț. Nicolof execută la prima bară și fundașii Ighiului resping mingea.

min. 5: Prima ocazie a Performaței Ighiu ! Ghiunghiuș i-a pasat bine vârfului Romică David, care trage pe centrul porții de la circa 9 metri.

Fluiermin. 1: Gazdele au avut lovitura de start.

Iată echipele de start:

Performanța Ighiu: 22. Bodea – 13. Rodean, 16. O. Turuș, 3. Potopea, 2. Cornea, 7. Fetița, 23. Oniche, 31. Negură, 29. Ghiunghiuș, 10. S. Turuș, 9. R. David. Rezerve: 24. Lazăr, 14. Szekely, 6. Buda, 27. Bărculeț, 88. Moga, 89. Circov, 20. Oara.

Minerul Motru: 13. Gorun – 3. Stăncuțu, 16. Colareza, 18. Nueleanu, 20. Tudoran, 8. Drăgan, 10. Nicolof, 6. Ghighilicea, 19. Pruteanu, 5. Dinu, 9. Sîrmon. Rezerve: 2. Iancu, 7. Naniu, 14. Dudav.

Victoria este singurul obiectiv al formației din Alba, însă chair dacă partida pare una facilă la prima vedere, Motru își va vinde scump pielea pe ”Cetate”, iar întâlnirea se anunță una atractivă.