performanta-ighiu-national-sebis32Performanța Ighiu vine după un 0-4 suferit la Pandurii Târgu Jiu 2, iar Național Sebiș a fost înfrântă în etapa trecută de Millenium Giarmata, semn că ambele echipe care se întâlnesc în etapa a 12-a sunt ”avide” după puncte, Sebișul pentru a încheia turul în plutonul fruntaș, iar Ighiul pentru  șterge cu buretele rezultatele proste din ultima perioadă. Meciul va începe la ora 14.00 și va fi transmis în format live-text pe Absport.ro

Naținal Sebiș se află pe locul secund, la egalitate de puncte cu liderul CSM Școlar Reșița – câte 24, iar Performanța Ighiu a adunat 15 puncte și se află pe locul al 8-lea.

R. David

Rezerve: 12. Mikloș, 98. Cherecheș, 7. Fetița. Antrenor Vasile Ursu.

Iuga

Rezerve: 97. Tomșa, 8. Avramescu, 14. Ciocan, 15. Clej, 7. Săulescu, 16. Basic, 18. Samoilă. Antrenor Călin Cojocaru.

Iată desfășurarea live-text:

Stadion Comunal Ighiu
Performanța Ighiu
3
Național Sebiș
1
1'
Start de meci, Ighiul a avut prima minge
3'
Prima minge mai periculoasă a meciului, Mihuța centrează în careu, dar Gîț respinge bine
11'
Ocazie frumoasă pentru Ighiu, după o succesiune de pase, Circov îi pasează lui Romică David pe centru, dar acesta ratează șutul
15'
Bară pentru Ighiu! Poiană îi pasează lui Keita, acesta trage din prima, dar Fișteag respinge în bară și mingea iese în corner
22'
GOOOL, 1-0: Circov execută ”șmecherește” o lovitură liberă, mingea sparge zidul și ajunge în poarta lui Fișteag, pe colțul acestuia
27'
Ion șutează din interiorul careului, dar Toma se aruncă la sacrificiu și respinge balonul
28'
Ion trage din ovitură liberă, dar mult peste
30'
Keita trece de Suciu, dar acesta îl faultează și primește galbenul
40'
GOOOL, 1-1: Suciu reia cu capul o centrare din lovitura libera, gazdele fiind surprinse in defensiva
43'
Fuchs vede cartonașul galben
45'
Pauză la Ighiu, 1-1!
46'
start în repriza secundă!
49'
Fuchs vede al doilea cartonaș galben și este eliminat, după o intrare întârziată asupra lui Poiană
52'
Iuga este înlocuit cu Clej
60'
Siminic încearcă un șut centrare, dar mingea trece peste
63'
Keita îl lasă singur pe Romică David cu Fișteag, dar acesta trage în portar
64'
GOOOL, 2-1: Circov execută excelent un cornerul obținut de David, iar Keita reia magistral balonul cu capul, fără nicio șansă pentru Fișteag
66'
Boldea vede cartonașul galben
70'
Romică David pătrunde în careu, driblează 3 adversari, apoi portarul, dar șutează în adversar
70'
Gîț vede cartonașul galben după ce a oprit o contră
71'
Mihuța trage din lovitură liberă, mingea mușcă pământul în fața lui Tiut, dar acesta reușește să respingă!
73'
Clej vede cartonașul galben
74'
Avramescu intră în locul lui Suciu
75'
Săulescu intră în locul lui Rosenblum
80'
Romică David îi lasă locul în teren lui Fetița
91'
GOOOL, 3-1: Poiană șutează din lovitură liberă, puternic, dar pe colțul portarului, Fișteag având partea sa de vină la gol