DSC_0855Performanța Ighiu a obținut o nouă victorie. Elevii pregătiți de Adorian Himcinschi continuă să fie revelația Ligii a III-a, Seria a V-a, fiind o echipă nou-promovată ce bate la porțiile ligii a II-a.

Partida începe bine pentru gazde care irosesc o lovitură de la 11 metri prin Romică David. În minutul 14, Szabolcs Szekely a deschis scorul pentru Performanța Ighiu, stabilind scorul pauzei.

După pauză Fetița a făcut 2-0, iar S. Turuș a făcut 3-0, pentu ca același Fetița să stabilească scorul final in penalty.

Peformanța Ighiu s-a apropiat la 3 puncte de locul 1, ocupat de Metalurgistul Cugir.

CS Ineu

Echipa: Mitrea, M. Popovici, Bier, V. Spătaru, Clej, D. Ciocan, Zaremțan, Amin, Jazzleygerențe, Huțanu. Hulbar (cpt.)
Rezerve: Pușcaș, Talpaș, Ciobotă, Mineran, Botaș, Udrescu, Mașniță
Antrenor: Sculici Cristian

Performanța Ighiu

Echipe: Bodea, Rodean, Potopea, Cornea, Ov.Turuș (cpt.), Fetița, Negură, Oniche, Weiner, Szekely, R. David.
Rezerve: Al. Lazăr, Bărculeț, Buda, Circov, Oară, S. Turuș, R. Moga.
Antrenor: Adorian Himcinschi