FOTBAL109Rapid CFR Teiuș s-a impus cu 2-1 în partida cu Cuprirom Abrud, la capătul unui meci frumos desfășurat în „Gara Mare”, unde Radu Andone a debutat cu dreptul pe banca teiușenilor.

Muntean a deschis scorul în minutul 18, iar Miheț a egalat în minutul 35. Lovitura decisivă a fost dată de Stan, jucătorul de la Cuprirom Abrud a înscris în propria poartă.

Se pare că „moții” au reușit să încropească o echipă competitivă, cu care s-au prezentat onorabil la Teiuș.

Rapid CFR Teiuș: 89. Macarie – 6. R. Muntean, 15. Dîscă, 3. N. Pop, 4. R. Puia, 16. R. Domșa, 7. D. Goangă, 10. Juncan, 11. Drăgoi, 5. Cerghedean, 18. M. Domșa. Rezerve: 12. B. Popa – 9. G. Costea, 2. C. Cristea, 8. Lazăr, 13. A. Breaz. Antrenor Radu Andone

Cuprirom Abrud: 1. Olaru – 8. Floriciu, 2. Ciorpar, 9. Miheț, 3. Corpade, 5. Micu, 6. Pașca, 14. Stan, 4. Cioară, 10. Dumitraș, 7. Voicu. Rezerve: 13. Sicoe – 18. Drăgoiu, 19. Cîra, 20. Ciofuică, 21. Sularea, 22. Oneț, 23. Mocan. Antrenor Costică Moldovan.

Gaz Metan Valea Lungă – Șurianu Sebeș 1-4 (0-2, la pauză)

Șurianu Sebeș a câștigat la pas meciul cu Gaz Metan Valea Lungă. Formația pregătită de Doru Oancea s-a impus cu 4-1, la capătul unui meci dominat clar de oaspeți.

Vali Drăgan în minutele 5 și 47, Lăcătuș în minutul 10 și Diaconu în minutul 50, au marcat pentru Șurianu Sebeș, în vreme ce Bulugea a marcat golul de onoare a gazdelor.

Șurianu Sebeș: D. Pop – Ad. Neag, V. Morariu, R. Trif, N. Găldean, Circov, Pîrvu, Ludwig, Ad. Lăcătuș, C. Diaconu, Val. Drăgan.

Rezerve: Stănilă, Cl. Marcu, Al. Suciu, Rahovean, Fulea, Hundorfean, Țili.

Antrenor: Doru Oancea.