rapid-cfr-teius-cil-blaj36După 3 etape în care nu a cunoscut gustul înfrângerii, Rapid CFR Teiuș a capotat în runda a 5-a, fiind învinsă de o formație care nu a pierdut niciun meci în atcualul sezon, CIL Blaj. Formația din ”Mica Romă” s-a impus categoric, scor 4-0 (1-0), prin golurile marcate de Văidean (5), Duroi (71) și Comănici (77, 84). Meciul a fost unul fără istoric, nefiind luată în calcul altă pretendentă la victorie în duelul de sâmbătă.

După 3 remize și o sumedenie de ratări, CIL Blaj s-a răzunat astăi, pe Rapid CFR Teiuș, de care a trecut cu 4-0.

Blajul și-a făcut meciul simplu, punctând în min. 5 prin Văidean, gol care s-a dovedit a fi unicul al primei reprize.

După pauză, mai exact pe la jumătatea părții secunde, CIL Blaj a profitat de căderea teiușenilor, punctând rapid de două ori în 6 minute, prin Duroi (71) și Comănici (77).

Același Comănici a reușit dubla în min. 84, după care a mai ratat 3 oportunități bune de a marca, însă duelul s-a terminat cu 4-0 în favoarea elevilor lui Boancă, care izbutesc al doilea succesc al sezonului.