rapid-cfr-teius-gaz-metan-valea-lunga43Rapid CFR Teiuș își întrece propria condiție și reușește al doilea rezultat pozitiv și prima victorie în actualul sezon, victorie ”nebună” cu Gaz Metan Valea Lungă, scor 3-1 (1-0). Toate cele 3 reușite i-au aparținut lui Râșniță (31, 86, 90+2), care a punctat toate cele 4 reușite ale sezonului pentru teiușeni. Golul de onoare al echipei din Valea Lungă a fost punctat de Vasiu (81).

Teiușul a avut mai tot timpul controlul asupra jocului, Râșniță punându-și semnificativ amprenta pe stilul Teiușului, aducând 4 puncte prin 4 goluri în două etape marcate.

Scorul a fost deschis în minutul 30 de Râșniță, care a stabilit și scorul pauzei. Al doilea mitan a fost mai echilibrat, iar meciul a luat o turnură interesantă, Gaz Metan Valea Lungă egalând în min. 81 prin Vasiu.

Râșniță a marcat golul desprinderii 5 minute mai târziu și a închis tabela la 3-1 în prelungirile partidei.

Este un rezultat mare pentru fotbalul teiușean, care înainte de startul sezonului avea prapurii scoși la poartă, însă a reușit un parcurs aproape perfect adunând 4 puncte în 3 etape.