rapid-cfr-teius-viitorul-santimbru32În debutul etapei a 9-a din Liga a 4-a, singurul meci al zilei de sâmbătă, Viitorul Sântimbru s-a impus clar în deplasarea de la Rapid CFR Teiuș. Echipa lui Kalanyos a câștigat cu 5-0 (3-0) prin golurile marcate de Pisoiu (13 – penalty), Chișu (24, 36, 59) și juniorul Andrei Roșu (90) realizând a 4-a victorie în actuala stagiune. Este primul meci a lui Roșu la echipa mare a Sântimbrului, însă rezultatul se putea întoarce în favoarea Teiușului, dacă Adrian Hulea nu era atent din tribune, când Alexandru Kalanyos a vrut să facă a 5-a schimbare.

Meci fără istoric la Teiuș, unde Viitorul Sântimbru a bifat o victorie facilă contra formației locale, Rapid CFR. În prima repriză oaspeții au punctat de 3 ori, prin Pisoiu (din penalty) și dubla lui Chișu.

Același Chișu a reușit tripla în repriza secundă și a dus scorul la 4-0, iar Roșu a închis tabela în min. 90, după ce a scăpat singur cu Costea.

Rapid CFR Teiuș a ratat câteva ocazii clare în meciul de astăzi, Rîșniță și colegii acetuia fiind neinsiprați în fața experimentatului Ovidiu Barna.