Rapid CFR Teius - Spicu Daia63Rapid CFR Teiuș a suferit duminică dimineață primul eșec stagional. Ambițioasa echipă pregătită de Paul Ciucă a învins cu 2-1 și a stricat parcursul bun al teiușenilor.

Scheau a deschis scorul în minutul 23, iar șapte minute mai târziu gazdele au restabilit egalitatea prin Nagy. Trebuie menționat că ambele echipe au ratat oportunități bune de a marca în prima repriză, iar în repriza secundă același Scheau a adus victoria formației lui Paul Ciucă.  În minutul 44, Scheau a stabilit scorul final.

Iată cele două distribuții:

Rapid CFR Teiuș: Macarie – Muntean, Nagy, Dîscă, N. Pop, A. Drăgoi, R. Puia, D. Goangă, Juncan, Cristea, Cerghedean.

• Rezerve: Costea, Domșa, P. Domșa, Trifa, Lazăr și Popa.
  • Antrenor: Darius Goangă

Viitorul Spicul Daia: Ad. Cibu – S. Cibu, Ac. Cibu, Gh. Schiau, H. Ciucă, Bișboacă, Fl. Schiau, P. Ciucă, A. Hăprian, G. Scheau.

• Rezerve: Bișboacă, S. Scheau, S. Bratu, Ștef și I. Hăprian.
  • Antrenor: Paul Ciucă

Arbitrajul din „Gara Mare” a fost vehement contestat de ambele tabere. În acest moment clasamentul arată în felul următor: