ABSport.ro48Rival Alba Iulia nu a făcut față echipei CS Zlatna. Gruparea pregătită de Ionel Danciar și Alexandru Kalanyos s-a impus cu 2-0 la Ciugud, în jocul cu Rival Alba Iulia.

Gruparea din Zlatna a făcut un meci modest, însă chiar și așa au obținut cele trei puncte și conduce în clasament.

La pauză scorul a fost 0-1, grație golului marcat de Andrei Roșu, iar după pauză în minutul 66, Antonio Bradu a scuturat din nou plasa porții, stabilind și scorul final.

rival

CS Zlatna, 5 victorii=125 de lei de jucător

Aflați la o vârstă fragedă, jucătorii din Zlatna sunt motivați și financiar de către conducerea clubului. Pentru cele cinci victorii obținute până acum în campionat. Este un lucru pozitiv faptul că jucătorii sunt motivați și financiar, însă aceștia sunt încă tineri, iar creșterea de mici în spiritul de „mercenar” poate afecta plăcerea fotbalului.

Copii pot fi cu siguranță și altfel motivați prin achiziția de echipamente sportive, rechizite școlare și alte lucururi necesare în viața de zi cu zi.