Independenta Cut-Sportul Petresti43Sportul Petrești nu a avut nicio emoție în etapa a 15-a în deplasare la Independența Cut, unde echipa pregătită de Costel Avram s-a impus cu 7-1 (4-1 la pauză) după golurile marcate de Homorozan (2), D. Bucin (7 – penalty, 48), Albu (10), Sava (36, 66), C. Avram (83), singurul gol al oaspeților fiind trecut în dreptul lui Mihăică (33).

Sportul Petrești a început cum nu se putea mai bine meciul de la Cut, iar în min. 2, președintele petrifălenilor, Petrică Homorozan a deschis scorul. Petreștiul a obținut un penalty 5 minute mai târziu, iar Bucin l-a executat fără emoții.

S-a făcut 3-0 în min. 10, când Albu a finalizat o fază frumoasă cu un șut la colțul lung. În minutul 33, Horațiu marian a trimis o pasă greșită către portar, iar Mihăică a profitat, a intrat în posesie și la executat pe goalkeeper-ul Sportului. Sava a închis tabela în prima repriză după ce a marcat cu un șut la colțul scurt în min. 36.

D. Bucin a dus scorul la 5-1 în min. 48, când a executat perfect o lovitură liberă la care gazdele au fost suprinse. Sava a reușit dubla în min. 66 profitând de o greșeală în apărarea adversă, iar antrenorul Petreștiului, Costel Avram a punctat pentru 7-1 în min. 83 cu o scăriță superbă din lovitură de la 11 metri.

Sportul Petrești își continuă parcursul de succes, iar porțile Ligii a 4-a par să se deschidă tot mai mult pentru formația pregătită de Costel Avram.

Independența Cut: 1. Ciobanu – 3. I. Bumbu, 6. Cotârlea, 4. P. Bumbu, 16. Lungar, 7. Buciga, 18. Duminică, 10. Mihăică, 14. Chibaiu, 9. Grosu, 5. Mezei. Rezerve: 12. Magyari, 11. Dan, 8. Ghenescu, 31. Muntean, 91. Vlad, 17. Mateiu, 13. Macarie. Antrenor Viorel Fieraru.

Sportul Petrești: 1. C. Bucin – 13. Albu, 4. R. Dan, 15. H. Marian, 11. D. Bucin, 22. Andreiu, 6. Ștefan, 8. Ilinca, 5. Cioloca, 10. Sava, 7. Homorozan. Rezerve: 12. Barzog, 14. Dragoș, 18. S. Gheorghe, 3. Novac, 9. Țandea, 20. C. Avram. Antrenor Costel Avram.