IMG_3509Sportul Petrești a învins cu 5-0 ASC Pianu II, după ce la pauză scorul a fost 4-0 în favoarea echipei gazde.

Scorul a fost deschis rapid de Cioloca 8, acesta l-a învins pe Bocca, în vreme ce Claudiu Bucin a marcat pentru 2-0, după ce l-a învins pe Bocca cu o lovitură de cap. Avea să fie 3-0 în minutul 20, când Bogdan Sava a trimis din vole în poarta lui Bocca, rămas făr replică.

Scorul pauzei a fost stabilit de Bucin, acesta a marcat din nou cu capul, după o ieșire hazardată a portarului advers.

În repriza secundă, Costel Avram a făut 5-0, în minutul 60, după o fază frumos lucrată de Albu.

Portarul Bucin reprofilat în atacant și n-a dezamăgit!

Promovată deja în Liga a IV-a, Sportul Petrești și-a permis luxul de a schimba portarul titular. Claudiu Bucin a fost schimbat cu Nogy, însă goalkeeper-ul din Reghin nu a răams pe banca tehnică, acesta fiind folosit pe postul de atacant.

Bucin a marcat două goluri în prima repriză și a mai irosit câteva oportunități de a marca.

Sportul Petrești: Nogy – N. Albu, S. Gheorghe, H. Marian, Al. Andreiu, P. Homorozan, G. Ilinca, D. Bucin, Cl. Bucin, B. Sava, Cioloca.

Rezerve:V. Popic, R. Dan, C. Avram, N. Barzoc.

Antrenor: Costel Avram.

ASC Pianu II: Bocca – Trifa, Tarea, R. Andreiu, Bâra, Al. Cristea, Todor, Deac, Horhoi, A. Filimon, St. Pacurar.