petresti-daia3Sportul Petrești a furnizat surpriza neplăcută a ultimei etape din tur. Elevii lui Cosmin Groza au cedat cu 3-4 pe propriul teren asta după ce la pauză scorul era 2-4, aiudenii conducând cu 4-0.

Partidă nebună la Petrești, unde Sportul a pierdut cu Olimpia Aiud la capătul unui meci cu șapte goluri. Olimpia Aiud a pornit ca din pușcă partida de la Petrești, elevii lui Remus Țălnar.

Aiudenii au dechis scorul în minutul 12 prin Horva, iar două minute mai târziu Olimpia și-a dublat avantajul prin Șimandi. Avea să fie 0-3 în minutul 16 când Bălan a transformat o lovitură de la 11 metri. Avea să fie 0-4 în minutul 25 când aceșai Șimandi îl învinge pe Mihăilescu.

Pe finalul primei reprize gazdele își revin din pumni și marchează pentru 1-4 prin Alba, iar scorul pauzei a fost 2-4 fiind stabilit de Samoilă.

Tabela s-a închis în minutul 50 când petrifălenii au făcut 3-4 prin Mihaiu, acesta stabilind scorul final.